Aktywny wypoczynek w lesie – Lubuskie

 

Coraz więcej mieszkańców miast stara się spędzać wolny czas na łonie natury. Jak zgodnie twierdzą specjaliści, zieleń ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wypoczynek w lesie, na campingu wśród drzew, daleko od cywilizacji pozwala na szybką regenerację, koi nerwy, oczyszcza myśli. W lubuskim znajdziemy leśne ośrodki wypoczynkowe, campingi i pensjonaty nad jeziorem.

Lubuska kraina leśnego wypoczynku

wypoczynek w lesie lubuskieObszar województwa lubuskiego rozciąga się od granicy z Niemcami do granic wielkopolski, dolnego śląska i zachodniopomorskiego. Teren porośnięty jest zielonymi lasami, nie brak tu winnic i jezior. Łagodny klimat bez ostrych zim pozwala na całoroczny wypoczynek na łonie przyrody. Relaks w środku lasu, blisko jezior lub winnic to wspaniały sposób na odnowienie sił i powrót do równowagi po szybkim życiu w mieście. Aktywny wypoczynek w lesie lubuskie oferuje przez cały rok. Zwłaszcza latem i w sezonie jesiennym, duża liczba turystów przyjeżdża np. na grzybobranie. Lubuskie lasy słyną z niezwykłej obfitości grzybów. Powrót z pełnym koszem podgrzybków i prawdziwków, gwarantowany. Nocleg blisko lasu i jezior jest wygodnym sposobem na relaks w skąpanym w zieleni krajobrazie. Leśne klimaty pomagają odzyskać równowagę. Wygodny nocleg w stylowych i klimatycznych pokojach, apartamentach, pensjonatach, bądź lubuskiej agroturystyce, to sposób na wypoczynek dla całych rodzin, grup i singli. Każdy, kto szuka spokoju i kontaktu z przyrodą, znajdzie go w lubuskim.

Spacery po lesie są świetną okazją do wzmocnienia organizmu. Mieszkańcy miast coraz bardziej zaczynają doceniać slow life. Jednym z elementów powrotu do korzeni, jest aktywny kontakt z naturą. Wypoczynek w lesie na terenie lubuskiego ma nam wiele do zaoferowania: winnice, jeziora i grzybobranie.