Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój

Kudowa Zdrój z pewnością większości z nas kojarzy się raczej z nieco uzdrowiskowym klimatem i starszymi ludźmi, którzy odwiedzają miasto głównie w celach rekreacyjnych i oczywiście zdrowotnych. Okazuje się jednak, że dzięki wielu atrakcjom turystycznym, które znajdziemy w mieście i regionie, Kudowa Zdrój cieszy się ogromnym zainteresowaniem tak naprawdę wśród przeróżnych grup wiekowych. 

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Kudowie Zdrój?

najpopularniejsze atrakcje turystyczne w kudowie zdrójKudowa Zdrój to miejsce dla każdego – zarówno dla tych, którzy szukają ciszy, spokoju i ucieczki od zgiełku miasta, jak i dla tych bardziej rozrywkowych turystów szukających licznych atrakcji z tego regionu. Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój to przede wszystkim Czermna Kaplica Czaszek (jedna z trzech w całej Europie!), która została wyłożona czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych podczas wojny trzydziestoletniej oraz zarazy, park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych a także otwarte kilka lat temu kryte kąpielisko. Szczególnie polecane dla bardziej aktywnych turystów są także górskie wycieczki w Góry Stołowe – czekają tam przepiękne widoki i niezapomniane doznania. Nie można również nie wspomnieć w kwestii atrakcji o Festiwalach Moniuszkowskich, które organizowane są właśnie w Kudowie Zdrój – to już raczej dla bardziej wymagających turystów, ale trzeba przyznać, że koncerty cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście należy również podkreślić liczne sanatoria znajdujące się na terenie Kudowy Zdrój, w których można skorzystać z leczniczych zabiegów i konkretnie się zrelaksować. Tak naprawdę wystarczy przejść się samym miastem, by już zobaczyć przepiękne krajobrazy oraz wyjątkową architekturę Kudowy. Co więcej, Kudowa Zdrój to gwarancja zdrowego, czystego powietrza i zapewnienia pełnego relaksu dla umysłu i ciała.

W Kudowie Zdrój atrakcji turystycznych jest naprawdę wiele i właśnie dlatego turyści przyjeżdżają do miasta i do okolic niemal przez cały rok. Tak naprawdę o każdej porze roku miasto cieszy się zainteresowaniem, oferuje wiele przeróżnych atrakcji, szeroki wybór noclegów w przystępnej cenie jak i restauracji cieszących się bardzo dobrymi opiniami. Większość turystów bardzo chętnie wraca do Kudowy Zdrój, by poznać ten region i całe miasto jeszcze głębiej.