Badanie kleszczy skutecznym sposobem stwierdzenia boreliozy

 

Wielu z nas zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne są kleszcze. Wiemy, że wyczuwają one nasz zapach i wbijają się pod skórę wypijając naszą krew. Niestety często się zdarza, że zarażają nas groźnymi dla naszego zdrowia chorobami, które trudno rozpoznać na podstawie objawów. Borelioza może rozwijać się w naszym organizmie i dopiero po wielu latach dawać różnorodne objawy. Im później zdiagnozujemy tą chorobę, tym więcej szkód może nam wyrządzić.

Możliwość wykonania badania kleszczy w wielu laboratoriach

kleszcz badanieJeśli zatem znajdziemy na naszym ciele kleszcza warto poddać go badaniu, które umożliwia stwierdzenie, czy jest on nosicielem tej choroby. Możemy zanieść go bezpośrednio do badania lub wysłać jako odpowiednio zabezpieczoną przesyłkę. Tak naprawdę do badania może być wysłany nawet mały kleszcz Badanie umożliwia wykrycie czy jest on zarażony boreliozą. Jeśli tak to osoba ugryziona musi poddać się długotrwałemu leczeniu antybiotykiem. Leczenie trwa wiele dni i jest wyniszczające jednak tylko dzięki antybiotykom jesteśmy w stanie wyzdrowieć. Badanie kleszczy w kierunku boreliozy jest bardzo odpowiedzialnym postępowaniem, bowiem im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym skuteczniejsze będą jego efekty i choroba nie zrobi aż tak dużego spustoszenia w naszym organizmie. Badanie kleszcza jest szybkie oraz proste i można je wykonać w wielu laboratoriach.

Niestety kleszcze są wszędzie. Znajdują się nie tylko w lasach oraz parkach. Spotkać je możemy także w trawie oraz krzakach. Warto starać się przed nimi chronić i stosować dostępne środki. Jeśli jednak zauważymy ugryzienie możemy wysłać kleszcza do analizy lub obserwować, czy na naszym ciele nie pojawia się rumień, który jest pierwszym objawem boreliozy. Możemy także wykonać różne testy, które skutecznie wykryją u nas tą chorobę.