Bajkowa porcelana z fabryki Ćmielów

Nic tak nie utożsamia się z celebrowaniem rodzinnych chwil i ciepłem domowym jak zastawa stołu. Piękno nakrytego stołu z okazji świąt czy rodzinnych uroczystości potrafi pozostać na długo w pamięci. A jeśli mowa o pięknych zastawach, to nie można nie wspomnień o porcelanie tym bardziej, że w Polsce mamy największe fabryki porcelany cienkościennej w Europie.

Polska fabryka porcelany ćmielów

porcelana ćmielówJest to fabryka, która tworzy prawdziwe arcydzieła sztuki już od ponad 228. Słynie z dbałości o detale, niepowtarzalnego wzornictwa, luksusu inspirowanego tradycją. Zdobienia są ręcznie wykonywane co gwarantuje design w skali światowej. Nic więc dziwnego, że porcelana ćmielów gości na stołach wielu głów państw i monarchów z całego świata. Jest też często wybierana jako prezent godny najwyższej elity. Kolekcje odwołują się do najstarszych, kolekcjonerskich fasonów i ekskluzywności. Początki tej porcelany sięgają XVIII wieku. Fasony stworzone przez wielkich projektantów, zapraszanych przez fabrykę do współpracy, na przełomie dwóch wieków, do dziś można odnaleźć w ofercie Ćmielowa. Porcelana z tej fabryki to kultywowanie wieloletnich tradycji, dzięki czemu jej wyroby są natchnione duchem z przeszłości. W ofercie tej fabryki znajdziemy zestawy dla prawdziwych koneserów, gdzie filiżanki są np. dwukrotnie ręcznie malowane, ozdabiane płynnym 24 karatowym złotem czy kobaltem. Ale porcelana ćmielów to nie tylko serwisy kawowe i obiadowe, to także przepiękne pogięte wazony, figurki, biżuteria, korale, obrazy i kubki oraz unikatowe kolekcje. Ponadto jest w niej też dużo nowoczesności. Od kilku lat istnieje bowiem innowacyjna pracownia Ćmielów, która łączy piękno tradycyjnej porcelany z nowoczesnym wzornictwem, gdzie jak dawniej do współpracy zapraszani są wielcy artyści i projektanci, i którzy tworzą porcelanę dla klientów poszukujących współczesnego wzornictwa. Dzięki temu przedsięwzięciu powstaje „sztuka dla przemysłu”.

Dawniej porcelanę określano jako „białe złoto”. Każdy, kto marzy o niepowtarzalnym klimacie i nastroju panującym przy stole może od ręki nabyć dowolny porcelanowy serwis. Możemy wybierać nie tylko pomiędzy zdobieniami, ale i kolorami porcelany – od białej przez różową po niebieską. Każde danie z pewnością będzie smakować jeszcze lepiej jeśli będzie podane w przepięknej zastawie stołowej.