Bezpieczna przyczepka rowerowa

Rodzice się często zastanawiają co zrobić z dzieckiem, kiedy chcą jechać na przejażdżkę rowerową. Z większymi dziećmi, które potrafią już samodzielnie jeździć nie ma problemu, ale mniejsze maluchy musimy transportować w specjalnych przyczepkach.

W jakiej przyczepce wozić dziecko?

przyczepka dla dziecka do roweruWożenie dziecka w gondoli, czy spacerówce jest całkowicie bezpieczne, lecz wózek musimy pchać idąc pieszo. Jeżeli chcemy jechać na rowerze, to musimy mieć odpowiedni sprzęt, który zamocujemy do ramy roweru. Najlepsza do tego celu będzie przyczepka dla dziecka do roweru, która jest lekka, ma ergonomiczne kształty i jest łatwa w prowadzeniu. Dziecko przewożone w ten sposób jest zabezpieczone przed urazami, wypadnięciem i wstrząsami. Przyczepki są wykonane z aluminium, które zostało dodatkowo wzmocnione w celu lepszego chronienia dziecka. Poszycie przyczepki tworzy nieprzemakalny materiał, na którego zewnętrznej stronie znajduje się sporo kieszonek ułatwiających pochowanie wszystkich niezbędnych rzeczy malucha. Dzięki wysuwanemu dyszlowi, przyczepkę możemy połączyć z rowerem, a kiedy go zdemontujemy razem z przednim kołem, to możemy ją wykorzystać jako wózek do biegania, lub na długie spacery. Panoramiczny dach umożliwia dziecku podziwianie widoków z każdej pozycji, nawet leżąc w przyczepce. Aby dziecko nie wypadło w trakcie jazdy z jej wnętrza, zastosowane zostały specjalne pasy bezpieczeństwa, którymi przypina się dziecko do siedziska. Maluchy uwielbiają być przewożone w taki sposób, bo czują się niezależne.

Sprzęt w jakim będziemy przewozić dziecko musi być przede wszystkim bezpieczny i dopuszczony do użytkowania. W takiej przyczepce dziecko nie potrzebuje już żadnych dodatkowych zabezpieczeń, tak jak to ma miejsce w przypadku fotelika rowerowego.