Butelkowane soki owocowe

Nasza dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, ponieważ są one najważniejszym źródłem wielu witamin i minerałów. Ponadto są lekkostrawne, smaczne i świetnie się sprawdzają jako przekąska czy dodatek do dań. Pod względem ilości, więcej powinno się spożywać warzyw niż owoców, ponieważ mają mniej cukru. Z owoców można też robić sok.

Zrobić czy kupić sok owocowy?

soki owocowe w butelceSezon na owoce nie tra przez cały rok dlatego najlepiej je spożywać, kiedy jest ich na rynku najwięcej. Oczywiście niektóre można skutecznie przechowywać przez zimę, dzięki czemu są dostępne przez dwanaście miesięcy. Wiele gatunków owoców są do nas importowane z ciepłych krajów, zatem możemy je kupować w dowolnym momencie roku. Trzeba pamiętać, że zdrowa dieta zakłada spożywanie każdego dnia pięciu porcji warzyw i owoców, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Zwłaszcza jeżeli jesteśmy zabiegami i mamy niewiele czasu na spożywanie posiłków. Dla takich osób idealne są soki owocowe w butelce, ponieważ są świeżo wyciskane i pełnowartościowe. Przeważnie mają one krótki termin spożycia, co gwarantuje nam, że nie zawierają żadnych konserwantów. Przede wszystkim nie zawierają dodatku cukru, a jedynie naturalnie występujące w owocach. Owoce można spożywać w całości jako przekąskę lub w formie sałatki owocowej, ale równie dobrze można z nich wycisnąć sok. Wystarczy się zaopatrzyć w sokowirówkę lub wyciskarkę wolnoobrotową, które umożliwią nam przygotowanie dowolnych soków. Mogą one być jedno lub wieloskładnikowe, a ponadto można w nich mieszać owoce i warzywa, dzięki czemu pijąc sok dostarczamy sobie pięciu porcji tychże składników. Oczywiście pod warunkiem, że zrobimy sok z takiej ilości produktów. Najwygodniej jest je przelewać do butelek, bo wtedy są łatwe do przyjęcia. Też w takiej formie są często sprzedawane w sklepach i barach z sokami.

Jeżeli mamy dzieci, to taka forma dostarczania w diecie warzyw i owoców jest idealnym rozwiązaniem. Owocu może dziecko nie zjeść lub może się pognieść w plecaku, natomiast sok na pewno wypije. Zamknięty w szczelnej butelce będzie idealnym sposobem na ugaszenie pragnienia i dostarczenia potrzebnej dawki witamin i minerałów. Tego typu soki są także sprzedawane w kartonach, ale zawsze przed ich zakupem warto sprawdzać skład na opakowaniu.