Chciałem zabezpieczyć lakier swojego samochodu

W końcu nadszedł ten upragniony dzień. Odebrałem moje wymarzone auto z salonu. Wiedziałem, że będzie to mój samochód do końca życia więc chciałem jak najlepiej zabezpieczyć go już na samym początku od wszelkich rzeczy, które powodują w przyszłości rdze czy korozje. Mimo tego, że samochód jest garażowany nie chciałem tego odkładać na później.

Poszukiwania producenta zabezpieczającego lakier

zabezpieczenie lakieru autoglymMiałem to szczęście, że pogoda dopisała i w najbliższym czasie nie zapowiadano żadnych ulew czy burz. Jakby nie patrzeć, nawet ktoś przypadkowo kiedy samochód stoi na parkingu pod biurem gdzie pracuje może go zarysować czy obić, myślenie o tym nie pozwalało mi skupić się na pracy. Od razu gdy z niej wróciłem usiadłem do komputera i w wyszukiwarce wpisałem frazę – jak najlepiej zabezpieczyć lakier swojego samochodu. Wyskoczyło mi wiele wątków poruszanych na różnych forach samochodowych. Jeden wpis wyjątkowo mnie zainteresował, jeden z forumowiczów, po ilości wpisu i jego randze, bardzo doświadczony i aktywny użytkownik bardzo sobie chwalił jedną firmę produkującą takie zabezpieczenia lakieru. Postanowiłem poczytać coś więcej na temat tego produktu, otworzyłem nową kartę i wpisałem zabezpieczenie lakieru autoglym. Wyskoczyła mi strona producenta, po przeczytaniu opinii na stronie zdecydowałem się zamówić ten produkt, dawana gwarancja w stosunku do ceny była bardzo korzystna. Kurier miał być u mnie w ciągu trzech dni.

Gdy rozpakowywałem przesyłkę z moim specyfikiem do zabezpieczenia lakieru nie mogłem się doczekać, aż nałożę go na mój samochód. Po przeczytaniu instrukcji zabrałem się do roboty. Muszę przyznać, że zabezpieczenie spełnia swoją funkcję, wszelkie zabrudzenia schodzą bardzo łatwo, a na aucie nie widać żadnych rys czy smug po jego umyciu.