Ciekawe akcesoria do białych łóżeczek dziecięcych

 

Podobno rodzice starają się przygotować najlepiej jak potrafią na przyjście pierwszego dziecka, bo nie wiedzą co ich czeka, a na przyjście kolejnych – jeszcze lepiej, bo już wiedzą co ich czeka. Nic więc dziwnego, że szczególną popularnością wśród obu tych grup cieszą się białe łóżeczka z szufladami, które pozwalają na chowanie pod ręką zapasowych prześcieradeł i kocyków. Dość duża przestrzeń do przechowywania przydaje się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.

Wygodne łóżeczko z szufladą

łóżeczko białe z szufladąNajważniejsze cechy jakie powinno posiadać dziecięce łóżeczko to bezpieczeństwo oraz wygoda zarówno dla śpiącego w nim maluszka, jak i dla rodziców, którzy codziennie wyjmują i odkładają do niego dziecko zapewniając maluszkowi odpowiednią opiekę. Dlatego najważniejsze, co powinni sprawdzić przed zakupem to atestowanie zastosowanych farb i lakierów użytych do wyprodukowania i zdobienia wybranego mebla. Kolejnym aspektem, do którego trzeba przyłożyć szczególną uwagę jest wybór materacyka. W tym przypadku należy szukać opinii fizjoterapeutów dbających o to, by materacyk zapewniał prawidłowe podparcie małego ciałka oraz nie wywoływał reakcji alergicznych. Najlepiej sprawdzają się piankowe materace, które w kwestii hipoalergiczności nie mają sobie równych. Natomiast w przypadku kryterium wygody użytkowania warto zadbać, aby mebel zapewniał możliwość przechowywania zapasowej pościeli oraz pozwalał na dopasowanie wysokości materacyka do potrzeb maleństwa. Te warunki spełnia łóżeczko białe z szufladą które jest najczęściej wybieranym meblem dziecięcym w przeciągu ostatnich pięciu lat. W połączeniu z hipoalergicznym meteracykiem i oddychającą pościelą zapewnią beztroskie i spokojne noce zarówno maleńkiemu użytkownikowi łóżeczka, jak i świeżo upieczonym rodzicom.

Bardzo pożądaną cechą w pierwszych tygodniach życia maluszka jest możliwość zamontowania na łóżeczku przewijaka. Dziecko w tym okresie spokojnie zmieści się na pozostałej części łóżeczka, skąd będzie można je swobodnie wyjmować, a bliskość miejsca, w którym będzie można bezpiecznie przebrać dziecko szybko zyska przychylność rodziców. Dobrym rozwiązaniem jest także ustawienie obok łóżeczka komody z przewijakiem, która zagwarantuje, że wszystkie potrzebne akcesoria będą na wyciągnięcie ręki.