Co zrobić, aby sprawnie zlikwidować spółkę?

Istnieje wiele powodów przez które musimy zlikwidować naszą spółkę. Nie zawsze są one zależne od nas, a ponadto sama perspektywa dla wielu przedsiębiorców wydaje się procesem nie do przejścia, bo o ile łatwo jest założyć spółkę, o tyle jej likwidacja wymaga wielu dokumentów i czasu. Dlatego też warto w takiej sytuacji zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Jak zlikwidować spółkę?

likwidacja spółki gliwiceNie wszystko zawsze w naszym życiu idzie po naszej myśli. Bywają sytuacje w dużej mierze niezależne od nas, które sprawiają, że jesteśmy zmuszeni zrezygnować z dalszego prowadzenia firmy. Rozwiązywanie spółek, zwłaszcza tych z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga od nas długiego procesu oraz dużej ilości dokumentów. Wielu przedsiębiorców wręcz stara się odkładać tę decyzję jak najdłużej w czasie mimo, że biznes już nie funkcjonuje tak, jak byśmy sobie tego życzyli, czy wręcz zaczyna przynosić nam straty. Dzieje się tak często z powodu obaw związanych ze złożonością procesów na jakie składa się likwidacja spółki Gliwice to miasto w którym znajdziemy dobrych prawników, którzy z kolei pomogą nam przejść przez wszystkie etapy likwidacji włącznie oczywiście z pomocą przy przygotowaniu dokumentów, jakie należy złożyć chociażby do sądu w którym naszą spółkę zakładaliśmy. Tej dokumentacji jest całkiem sporo i rzeczywiście można się w niej pogubić, jednak dobry prawnik zadba o to, aby tak się nie stało.

Proces likwidacji spółki trwa lekko ponad pół roku. Jest to czas w którym nasza spółka funkcjonuje tak, jak dawniej lecz posiada dopisek informujący o tym, że jest w procesie likwidacji. Jest to dobry czas na to, aby nie tylko skupić się na pracy, jaką wykonywaliśmy dotychczas, ale również na tym, aby pozamykać interesy i upłynnić majątek, a także ściągnąć wierzytelności, czym powinni zająć się likwidatorzy.