You are currently viewing Czapraki pod siodło

Czapraki pod siodło

 

Czapraki to specjalnie skrojone, materiałowe maty, które umieszcza się na końskim grzbiecie przed nałożeniem siodła. Gdyby nie one delikatna końska skóra byłaby raniona przez bezpośredni kontakt z siodłem. Dodatkowo możliwość zakupienia takiego w kolorze, jaki nam się zamarzy, będzie wizualnym dodatkiem naszego wierzchowca.

Czapraki – funkcje i użyteczność

eskadron czaprakiGłówną funkcją czapraka jest nie tylko ochrona grzbietu konia przed podrażnieniem od siodła. Podczas treningu ma on też wchłaniać wilgoć i zapewnić odpowiednią amortyzację siodła. Żeby dobrać idealny czaprak musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar – inne czapraki sprawdzą się pod siodłem skokowym, a inne pod ujeżdżeniowym. Jeśli chcesz dobrać czaprak pod kucyka, poszukaj takich z oznaczeniem „pony” – skrojonych specjalnie dla nich. Niezależnie pod jakie siodło i dla jakiego konia chcemy zakupić czaprak, zwróćmy uwagę na materiały, z jakich został wykonany. Muszą być przyjazne dla końskiej skóry, oddychające, ale też odpowiednio mocne, jak np.: bawełna lub polar. Jeśli zaopatrzymy się w akcesoria jeździeckie w sprawdzonym sklepie, będziemy mieć pewność, że zostały one wykonane z myślą o potrzebach naszego rumaka. Sprawdzone produkty oferuje eskadron czapraki, nauszniki, czy derki – znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że rynek jeździecki jest stale unowocześniany, a już obecnie sklepy proponują nam szerokie spektrum najnowocześniejszych produktów. Możemy zaopatrzyć się z czapraki ze specjalnymi kieszeniami na dłuższe wyprawy, miejscem na żelową podkładkę, lub stabilizującymi wstawkami silikonowymi.

Obecna oferta obfituje w czapraki we wszelkich odcieniach i wzorach. Kolorowy jest nie tylko pożyteczny, stanowi też gustowny dodatek wizualny. Jeśli potrzebujemy czapraka na zawody jeździeckie najlepiej zaopatrzyć się w klasyczny i biały. Na czas treningów możemy używać kolorowych i wzorzystych mat pod siodła.