Czapraki pod siodło

 

Czapraki to specjalnie skrojone, materiałowe maty, które umieszcza się na końskim grzbiecie przed nałożeniem siodła. Gdyby nie one delikatna końska skóra byłaby raniona przez bezpośredni kontakt z siodłem. Dodatkowo możliwość zakupienia takiego w kolorze, jaki nam się zamarzy, będzie wizualnym dodatkiem naszego wierzchowca.

Czapraki – funkcje i użyteczność

eskadron czaprakiGłówną funkcją czapraka jest nie tylko ochrona grzbietu konia przed podrażnieniem od siodła. Podczas treningu ma on też wchłaniać wilgoć i zapewnić odpowiednią amortyzację siodła. Żeby dobrać idealny czaprak musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar – inne czapraki sprawdzą się pod siodłem skokowym, a inne pod ujeżdżeniowym. Jeśli chcesz dobrać czaprak pod kucyka, poszukaj takich z oznaczeniem „pony” – skrojonych specjalnie dla nich. Niezależnie pod jakie siodło i dla jakiego konia chcemy zakupić czaprak, zwróćmy uwagę na materiały, z jakich został wykonany. Muszą być przyjazne dla końskiej skóry, oddychające, ale też odpowiednio mocne, jak np.: bawełna lub polar. Jeśli zaopatrzymy się w akcesoria jeździeckie w sprawdzonym sklepie, będziemy mieć pewność, że zostały one wykonane z myślą o potrzebach naszego rumaka. Sprawdzone produkty oferuje eskadron czapraki, nauszniki, czy derki – znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy. Pamiętajmy, że rynek jeździecki jest stale unowocześniany, a już obecnie sklepy proponują nam szerokie spektrum najnowocześniejszych produktów. Możemy zaopatrzyć się z czapraki ze specjalnymi kieszeniami na dłuższe wyprawy, miejscem na żelową podkładkę, lub stabilizującymi wstawkami silikonowymi.

Obecna oferta obfituje w czapraki we wszelkich odcieniach i wzorach. Kolorowy jest nie tylko pożyteczny, stanowi też gustowny dodatek wizualny. Jeśli potrzebujemy czapraka na zawody jeździeckie najlepiej zaopatrzyć się w klasyczny i biały. Na czas treningów możemy używać kolorowych i wzorzystych mat pod siodła.