Czarno – biała łazienka w mieszkaniu

W końcu, po wielu latach, uzbieraliśmy z mężem pieniądze na remont mieszkania. Urządzimy je tak, jak zawsze chcieliśmy, czyli w nowoczesnym, ale połączonym z klasycznym ciepłem stylu. Nasz przygoda z remontem zaczęła się od łazienki. Wymagała ona bowiem całkowitego przeorganizowania ze względu na słabą funkcjonalność. Łazienka nie jest duża, ale chcieliśmy otrzymać jak największą przestrzeń.

Wybieramy płytki do łazienki

płytki łazienkowe czarno białeŁazienki w mieszkania w domach wielorodzinnych raczej nigdy nie należą do największych. Tak jest, na przykład, w przypadku naszego mieszkania. W dodatku nasza łazienka od początku była urządzona nie do końca funkcjonalnie. Planując remont od lat chcieliśmy więc zacząć przede wszystkim od zmian w łazience. I w tym roku w końcu się doczekaliśmy remontu. Trzeba było ustalić jak ostatecznie będzie wyglądała łazienka. Postanoiwliśmy postawić na ponadczasowe połączenie czerni z bielą z pojedyńczymi akcentami kolorystycznymi. Wybraliśmy więc płytki łazienkowe czarno białe, wyglądające jak plansza do gry w warcaby. Płytki mają bardzo małe rozmiary i tworzą mozaikę na ścianie. Na podłodze, bowiem, znalazły się prawie tylko i wyłącznie płytki w kolorze białym, z nieznacznymi akcentami czerni. Całość już wygląda bardzo interesująco. I wbrew moim obawom, czarny kolor wcale nie pomniejszył optycznie łazienki, a wręcz nadał jej nietuzinkowego charakteru. Odpowiednio oświetlimy teraz całe pomieszczenie, żeby nadać odpowiedni klimat. 

Mieszkanie, w którym cały czas mieszkamy, kupiliśmy z mężem kilka lat temu. Było ono urządzone już, ale uznaliśmy, że z czasem pozmieniamy tu co nieco. Chcieliśmy mieć urządzone miszkanie po swojemu. W tym roku udało nam się zebrać odpowiednią sumę w tym celu. Zaczęliśmy do łazienki, wybirejąc do niej płytki w eleganckich kolorach.