psia karma

Czy karma dla zwierząt może być sprzedawana przez Internet?

Sprzedaż karm dla zwierząt stanowi na dzień dzisiejszy najbardziej dochodowy element branży zoologicznej. To właśnie produkcja karm, jak i i jej sprzedaż corocznie przynosi największe zyski i z każdym rokiem odsetek ten rośnie. Czy zatem taki produkt jakim jest karma dla zwierząt tak mokra, jak i sucha można sprzedawać przez internet? I co o takim typie działalności warto wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w tym artykule.

Sprzedaż karmy dla zwierząt a sklep internetowy

sprzedaż internetowaJak już wspomnieliśmy sprzedaż karmy dla zwierząt przede wszystkim karmy suchej, jak i mokrej dla kotów i psów jest obecnie bardzo dochodowym zajęciem. Czy zatem ten rodzaj sprzedaży można prowadzić za pomocą sklepu internetowego czy też różnego rodzaju aukcji internetowych? W zasadzie nie ma z tym żadnego większego problemu, przy czym trzeba zaznaczyć, że w odróżnieniu od stacjonarnych sklepów zoologicznych ten internetowy nie będzie mógł prowadzić sprzedaży karmy na wagę, a jedynie tej, która została oryginalnie zapakowana. Wynika to z tego, że w przypadku karmy na wagę klienci nie mieli by możliwości sprawdzenia jej pochodzenia, co mogłoby budzić pewne wątpliwości, jak i z tego, że transport takiej karmy byłby bardzo problematyczny. Poza tym jednym odosobnionym przypadkiem nie ma jednak żadnych przeszkód by sklep internetowy mógł się zajmować sprzedażą karmy dla zwierząt. Jak zatem się do tego przygotować i co należy wziąć pod uwagę chcąc wejść w tę branżę.

Jak sprzedawać karmę przez internet – możliwości

sprzedaż internetowaJak już powiedzieliśmy w zasadzie nie ma większego problemu z tym by karmę dla zwierząt sprzedawać przez internet, niemniej nim rozpoczniemy działalność należy wybrać formę sprzedaży. Zasadniczo opcje  według www.frazpc.pl mamy tutaj dwie:

  • portale aukcyjne,
  • sklep internetowy.

Prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem portali aukcyjnych takich jak choćby popularne allegro jest rozwiązaniem zdecydowanie prostszym jak i tańszym. Wiąże się to jedynie z koniecznością założenie odpowiedniego konta w serwisie oraz dobraniem szablonu aukcji. Co ważne szablony aukcji allegro w dużej części są darmowe i mają opcję modyfikacji, co pozwala na dopasowanie ich do specyfiki naszej sprzedaży. Niemniej, jeśli aukcja ma być profesjonalna wówczas będzie potrzebny kupny szablon, na początek jednak nie jest to aż tak istotne. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku takich produktów jakimi są karmy dla zwierząt jednak lepszym rozwiązanie, z perspektywy czasy jest założenie własnego sklepu internetowego. Jest to rozwiązanie nieco bardziej wymagające jednak inwestycja powinna nam się szybko zwrócić.

Zakładanie sklepu internetowego

biuro informacyjneZ portalu pcelite.pl można się dowiedzieć, że założenie sklepu internetowego wbrew temu co mogło by się nam wydawać nie jest wcale takie trudne. Pierwszą rzeczą na jaką trzeba zwróci tu uwagę jest znalezienie konta www lub też wynajęcie serwera. Wynajęcie konta od firmy hostingującej jest rozwiązaniem najtańszym i tym samym najlepszym dla początkujących przedsiębiorców, jednocześnie jednak należy się liczyć z tym, że wiąże się ono z pewnymi ograniczeniami, takimi jak ograniczona ilość miejsca czy też limitowany transfer. Inną opcją jest serwer dedykowany, jednak to już wiąże się ze zdecydowanie wyższymi kosztami. Następną rzeczą o jaką należy zadbać są platformy internetowe, na których to opierają się strony internetowe, Dość popularną opcją są darmowe platformy takie jak choćby sklepy prestashop na podstawie których odbywa się projektowanie stron. Jest to stosunkowo prosta i wydajna platforma, dzięki czemu sprawdza się nawet na słabszych serwerach, niemniej pamiętać należy o tym, że choć sama platforma jest darmowa to jednak sporo jest w niej opcji, które dostępne są dopiero za dodatkową opłatą. Inną opcją może by np, platforma magento, która jest zdecydowanie bardziej rozbudowana. Jej obsługa jest jednak bardziej skomplikowana jak i wymaga ona lepszych serwerów, dlatego zaleca się ją jednak raczej do większych firm. Oczywiście to tylko dwie z wielu dostępnych na dzień dzisiejszy platform na których można stworzyć swój własny sklep.

Asortyment sklepu z karmą dla zwierząt – co należy uwzględnić

psia karmaAsortyment sklepu zajmującego się sprzedażą karmy dla zwierząt wydaje się być oczywisty. Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że rynek karm dla zwierząt jest obecnie bardzo zróżnicowany, a tym samym i oferta sklepu powinno być dostatecznie rozbudowana. Ważne jest tu to by znalazły się w niej karmy z różnych półek cenowych. Powinny tu być popularne marki takie jak np. whiskas czy pedigree oraz te droższe jak karma dla psa canagan czy karma dla kota canagan. Co więcej w ofercie co oczywiste powinny znaleźć się suche jaki mokre karmy jak także i różnego rodzaje witaminy czy smakołyki dla zwierząt.

Podsumowując

 Nic nie stoi na przeszkodzie by karmę dla zwierząt sprzedawać przez internet, co więcej na dzień dzisiejszy jest to całkiem dochodowy pomysł na biznes, należy się jednak liczyć z tym, że zarówno oferta, jak i rozwiązania do sprzedaży internetowej muszą być dobrze przemyślane. W innym wypadku sprzedaż karmy dla zwierząt może nie przynieść takiego zysku jak zakładano. 

Leave a Comment