Czy można samemu położyć płytki?

Remont to temat rzeka. Dziś będzie temat związany właśnie z tym co do remontu potrzebujemy, co warto kupić lub co nam się na pewno przyda a co niekoniecznie. Każdy z nas niejednokrotnie miał do czynienia z pracami remontowymi większymi czy też mniejszymi, więc na pewno wie, że nie zawsze jest to takie proste jak się wydaje. Dziś opowiem jak można sobie te prace ułatwić oraz przyspieszyć.

Co jest potrzebne do zmiany płytek?

listwy do płytekSprawa jest dość prosta. Może niektórym wydaje się ona skomplikowana, jednak gdy troszkę zgłębimy temat od razu widać, że każdy sobie może sobie z tym poradzić. Oczywiście potrzebny jest nam materiał. Najważniejsze to płytki, które chcemy mieć na swojej podłodze. I tu może być naprawdę ciężko, ponieważ obecnie w każdym sklepie znajdziemy dziesiątki czy nawet setki różnych kolorów, wzorów, z różną porowatością czy odpornością na ścieranie. Ważne jest to gdzie mają leżeć płytki- czy w kuchni, pokoju lub łazience, a może na balkonie. Poza płytkami potrzebujemy jeszcze listwy do płytek. I tu również jest duży wybór, od granitu po marmur czy metal. Obecnie są już dostępne nawet szklane listwy. Wtedy jednak trzeba poprosić specjalistę, który ma odpowiedni sprzęt i nam takie listwy zamontuje. W sklepie zawsze pracownik też doradzi nam co bardziej pasuje i lepiej się sprawuje w użytkowaniu. Warto ze sobą wziąć płytkę jeśli mamy już wybrane, bo nie zawsze pamiętamy dokładnie kolor i możemy wybrać coś co nie będzie ze sobą pasowało.

Podsumowując- potrzebujemy płytki, listwy oraz klej. Sprawa jest naprawdę prosta i szybka. Można też w internecie obejrzeć kilka filmików z instruktażem. Znajdziemy tam cenne rady i wskazówki. Wtedy już nie ma co zwlekać i należy zabierać się do pracy. Efekty na pewno będą zachwycające. Czekam na fotorelacje.