Czy wyburzanie budynku dynamitem się opłaca?

 

Dużo osób pyta się o opłacalność korzystania z dynamitu podczas prac wyburzeniowych. Zawsze odpowiadam, że jest to opłacalne, szczególnie gdy budynek jest pokaźnych rozmiarów. Mimo, że musisz zatrudnić sapera oraz mieć kogoś do bieżącego sprzątania gruzu. Saper w o wiele krótszym czasie pozbędzie się zabudowań z działki, na której ma być prowadzona inna działalność lub budowa. Myślę, że będzie to usługa ekspresowa.

Opłacalność pracy sapera podczas wyburzania budowli

wyburzanie budynkówTo, czy praca sapera cechuje się opłacalnością bardzo łatwo policzyć. Wyburzanie budynków poprzez zwykłą ekipę budowlaną trwa od tygodnia do czterech tygodni. W zależności od wielkości ekipy oraz okazałości budynku. Dzień pracy ekipy jest warty około tysiąca złotych. Saper zarobi pięć tysięcy złotych, jednak zrobi to w jeden, dwa lub trzy dni. Usługa jest bardzo opłacalna. Poza tym przydaje się wtedy, gdy budynek miał bardzo mocne mury. Saper wie, z jakiego środka wybuchowego skorzystać oraz ile go włożyć, aby pozbyć się problemu. Wszystko robione jest jak najbezpieczniej, według ściśle określonych procedur. Na początku wierci się dziurę w wysadzanym fragmencie ściany. Później należy włożyć w to miejsce ładunek wybuchowy. Kiedy tak się stanie podpina się do niego kabel. Następnie wszyscy muszą odejść na bezpieczną odległość, aby nie zostać zranionym poprzez siłę wybuchu lub nadlatujący odłamek. Na końcu montowany jest zapalnik elektryczny oraz przeprowadza się detonację. Trwa to krótko. Jednocześnie niszczy się kilka fragmentów ściany na raz, dlatego zyskasz dużo czasu. Szczególnie firmy, które podpisały kontrakt czasowy muszą się spieszyć i zależy im na wszystkich rozwiązaniach, które są oszczędne czasowo. Jeśli nie ma czasu, najlepiej wykorzystać podczas wyburzeń ładunki wybuchowe.

Jak widzisz, opłacalność jest bardzo duża. Aby załatwić wszystkie formalności wystarczy jeden lub dwa dni. Nie ma w tym nic trudnego, ale trzeba pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy każda zgoda została podpisana. Zazwyczaj zajmują się tym saperzy, którzy mają doświadczenie w przygotowywaniu dokumentacji. Dobierają oni środki oraz ustalają, w jakim miejscu będą one użyte. Zasadniczo myślę, że są to ludzie, którym warto jest ufać. Mają doświadczenie w tej pracy, a to jest najważniejsze.