Czym tak naprawdę jest henna?

 

Naprawdę wiele słyszy się o różnych kosmetykach. Jedna dobrze jest zapoznać się z nimi nieco bliżej, tak żeby wiedzieć które są najzdrowsze, w końcu nie można lekceważyć tej kwestii. Jeśli używa się produktów które uszkadzają skórę czy też włosy to na dłuższą metę nie jest to opłacalne. Dlatego trzeba się zorientować które warto zakupić oraz używać regularnie.

Co trzeba wiedzieć o hennie do włosów?

henny khadiZapewne niejednokrotnie już słyszałyście o czymś takim jak henna do włosów. Jednak co to właściwie jest? W przeciwieństwie do sztucznych farb do włosów, jest to farba zrobiona z naturalnych składników,  a przy tym jest naprawdę zdrowa jeśli chodzi o włosy. Ogółem hennę wytwarza się z rośliny lawsonia bezbronna. Już od wielu lat wykorzystuje się ją przy farbowaniu włosów czy też tworzeniu zmywalnych tatuaży. Jednak co istotne to trzeba zauważyć że produkt jakim jest henna nie tylko farbuje włosy, ale też polepsza ich stan. Ze względu na sporą ilość różnych witamin oraz minerałów można liczyć na to że wasze włosy będą o wiele zdrowsze. Jednocześnie taka henna farbuje włosy poprzez uzupełnianie ubytków w korze włosa i łączy się z włóknami keratyny. Także jest to z pewnością niezwykle zdrowa oraz skuteczna farba. Zastanawiacie się pewnie jaką markę takiej henny wybrać. Ogółem lepiej jest postawić na bardziej znanych producentów, jednak tak czy siak trzeba dokładnie czytać skład. Im mniej składników tym lepiej i wszystkie powinny być naturalne. Przede wszystkim istotna jest ta lawsonia bezbronna, jednak dodaje się często także inne elementy dzięki którym farba jest jeszcze bardziej zdrowa. Henny khadi których używa moja dziewczyna są dosyć popularne z tego co wiem. Dobrze jest sprawdzić które henny są najczęściej kupowane i to właśnie na nie postawić. Jest to prosty sposób by dowiedzieć się co ma dobre efekty. Poza tym wasze znajome tez być może korzystają z henny, także można się ich podpytać.

O swoją urodę trzeba dbać zawsze, jednak nie chodzi jedynie o pielęgnację pod względem czysto estetycznym, należy też zwrócić uwagę na zdrowie swojego ciała. Właśnie dzięki zadbaniu o zdrowie oraz estetykę można dopiero posiadać prawdziwe piękno. Jestem pewien że wszyscy wokół będą wami zachwyceni o ile tylko zadbacie o siebie na różne możliwe sposoby.