Czym wyróżniają się zegarki szwajcarskie?

Produkty, które powstają w Szwajcarii cieszą się dużą popularnością i są synonimem luksusu i niezawodności. Wykonane z wysokiej jakości stali, która jest poddawana dokładnej obróbce. Aby zegarek był nazwany szwajcarskim, firma, która go wyprodukowała musi być członkiem Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego. Produkt szwajcarski musi być co najmniej w połowie wyprodukowany na terenie tego kraju. Wszystkie szwajcarskie modele zegarków od zawsze są wyznacznikiem nowoczesnych trendów. 

Wielofunkcyjne zegarki szwajcarskie – co je wyróżnia?

zegarek szwajcarski wielofunkcyjnySzwajcarskie marki wprowadzają na rynek produkty najwyższej jakości. Różnorodność modeli o wielu funkcjach robi ogromne wrażenie. Zegarek szwajcarski wielofunkcyjny jest doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania poleca się modele utrzymane w takim stylu. Standardem jest cecha wodoszczelności, natomiast wskazywanie faz księżyca jest już wyższym poziomem. Producenci często oferują limitowane wersje zegarków, których zakup jest wyznacznikiem klasy i elegancji. Osoba, którą obdaruje się takim przedmiotem, z pewnością poczuje się wyjątkowo. Modele, które są już obecne w sprzedaży są dodatkowo cały czas ulepszane i modyfikowane. Wysoka cena, którą ponosi się za zegarek szwajcarski jest ściśle związana z ich skomplikowaną budową, która zajmuje łącznie nawet 150 godzin pracy. Koszt stosowanych elementów nie jest wysoki, jednak to nakład pracy ludzkiej sprawia, że ich koszt znacznie wzrasta. Zegarki wyprodukowane w Szwajcarii mają umieszczony napis: swiss made, co oznacza, że produkt został w pełni wykonany, zamontowany i skontrolowany w Szwajcarii. Zegarki oznaczone takim sformułowaniem można zakupić jedynie w renomowanych sklepach, jednak na rynku pojawia się mnóstwo falsyfikatów. 

Producenci zegarków często zaopatrują się w Szwajcarii w mechanizmy do nich. W takiej sytuacji mogą oni umieszczać na swoich wyrobach napis mouvement suisse lub swiss movement. Powstanie szwajcarskich zegarków odbywa się przy nakładzie pracy ręcznej, którą wykonują mistrzowie w tym fachu. Wiele części ma wręcz mikroskopijne wymiary, dlatego wymagają one wiele uwagi i precyzji. Jako ciekawostkę, warto wiedzieć, że w Szwajcarii można odwiedzić muzea poświęcone w pełni zegarkom.