jednorazowe instrumenty stomatologiczne

Diagnostyczne instrumenty stomatologiczne

Dla specjalistów z dziedziny stomatologii typowy dzień w klinice obejmuje kilka wizyt pacjentów. W ramach wytycznych dotyczących bezpieczeństwa stomatologicznego i przepisów jakościowych, wszyscy specjaliści z zakresu stomatologii są odpowiedzialni za zapewnienie bezpiecznego środowiska dla swoich pacjentów. Zasada ta oznacza właściwe przestrzeganie praktyk higienicznych.

Jednorazowe instrumenty stomatologiczne

jednorazowe instrumenty stomatologiczneAby to osiągnąć, dentysta powinien używać wysterylizowanego sprzętu dla każdego pacjenta. Na szczęście ewolucja praktyki stomatologicznej doprowadziła do wynalezienia jednorazowych instrumentów stomatologicznych. Jednorazowe narzędzia stomatologiczne stanowią podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego. Stosowanie takich instrumentów stomatologicznych pozwala przezwyciężyć wady, jakie niosą ze sobą urządzenia wielokrotnego użytku. Co więcej, sprzyja komfortowi pacjenta. Świadomość, że będą mieli świeży zestaw narzędzi do zabiegów stomatologicznych, upewnia ich, że otrzymują najlepsze możliwe leczenie. W zamian za to pomaga wyeliminować niepokój i zapewnia pozytywne wyniki. Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez stomatologów narzędzi jest lusterko stomatologiczne. Jest to małe lusterko przymocowane do metalowego drążka. Cel tego instrumentu jest dwojaki. Po pierwsze, zdecydowanie ułatwia dentyście przeprowadzenie przeglądu zębów i jamy ustnej.

Lusterko stomatologiczne, używane do oglądania trudno dostępnych miejsc, takich jak np. miejsca za zębami trzonowymi i za zębami przednimi, umożliwia znalezienie próchnicy lub innych potencjalnych problemów w jamie ustnej, które w przeciwnym razie pozostałyby niewykryte. Po drugie, daje też możliwość łatwego poruszania językiem lub naciskania na wewnętrzną stronę policzka bez konieczności używania rąk.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!

Leave a Comment