Dieta i jedzenie bezglutenowe

W ostatnich czasie spożywanie produktów bezglutenowych stało się bardzo modne, jednak dla wielu osób to również konieczność. Poprzez szczególną wrażliwość układu pokarmowego na ten składnik, powstaje wiele nieprzyjemnych problemów zdrowotnych, z którymi trudno sobie poradzić. Jakie produkty bezglutenowe są najbardziej polecane i gdzie są dostępne?

Gdzie można kupić produkty bez glutenu?

żywność bezglutenowaGluten to białko występujące w pszenicy oraz jej odmianach, a także w życie, jęczmieniu oraz w wielu rodzajach przetworzonej żywności. U osób chorujących na celiakię najczęstszymi objawami nietolerancji glutenu są m.in.: wzdęcia, biegunki, bóle brzucha. Możliwe jest również występowanie huśtawki nastrojów, zmęczenia, bólu głowy, stawów i mięśni. Dolegliwości pojawiają się już po kilku godzinach od spożycia produktu z glutenem, dlatego, aby temu zapobiec, należy obowiązkowo stosować dietę bezglutenową. Gdzie możemy znaleźć potrzebne produkty? Żywność bezglutenowa dostępna jest obecnie niemal wszędzie, na rynku mamy swobodny i urozmaicony dostęp do ciekawych produktów, ponieważ cieszą się one ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem. Możemy kupić je w sklepach ze zdrową żywnością, w internecie (wygodnie z dostawą pod adres domowy bez wychodzenia), jak również w wielu dyskontach. Wszystkie produkty zazwyczaj umieszczone są na specjalnie wyznaczonym regale, a na opakowaniach również widnieje informacja lub symbol przekreślonego kłosa. Coraz więcej ludzi świadomie rezygnuje ze spożywania glutenu. Często też osoby chcące utracić zbędne kilogramy i pozbyć się nadwagi, korzysta z diety bezglutenowej. Pomaga ona w łatwiejszy sposób osiągnąć i utrzymać wymarzoną masę ciała. U osób tych pojawia się także energia, dobre samopoczucie, a także brak występowania gazów oraz wzdęć, co znacznie poprawia komfort i codzienne funkcjonowanie. Do produktów bezglutenowych zaliczamy m.in.: makarony, mąki, musli i płatki. Jak również pieczywo oraz słodycze bez glutenu.

Dostępna na rynku szeroka oferta produktów bezglutenowych pozwala z łatwością pozbyć się glutenu z naszego codziennego menu. Nadal będziemy mogli jeść zdrowo, smacznie, a przy tym nie głodować. Jeszcze nie dawno wiele ulubionych przez nas produktów, było dostępnych wyłącznie z glutenem, obecnie można znaleźć już w wersji bezglutenowej.