Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Chyba każdy z nas marzy o pięknej smukłej i wysportowanej sylwetce. Jednak nie zrobi się ona sama. Potrzebne są regularne ćwiczenia, właściwa dieta i ogólnie aktywny tryb życia. Jedzenie w restauracjach należy ograniczyć, albo najlepiej w ogóle zrezygnować z niego na rzecz domowych posiłków, które samodzielnie przygotujemy.

Jakie dania są w dietach pudełkowych? 

dieta pudełkowaChcąc schudnąć, musimy ułożyć na nowo swój jadłospis, bo zapewne znajduje się w nim za dużo cukru, tłuszczy i soli, które przyczyniają się do powstawania tkanki tłuszczowej. Oczywiście winny za to jest też brak ruchu i siedzący tryb pracy. Aby raz na zawsze pozbyć się fałdek tłuszczu, najlepiej zmienić sposób żywienia na zdrowy i regularny, oraz zacząć codziennie ćwiczyć. Dieta pudełkowa jest stworzona dla ludzi chcących zrzucić zbędne kilogramy, lub nie mające czasu na samodzielne gotowanie, bo są zapracowane. Nazwa diety pochodzi od sposobu jej pakowania i filozofii, że obejmuje wszystko to, co się zmieści do pudełka. Są to potrawy świeżo przygotowywane z najwyższej jakości produktów i są dowożone do domu klienta. Możemy zamówić cały, dzienny pakiet, który będzie obejmował oddzielne śniadanie, obiad i kolację, albo tylko dania obiadowe. Kombinacji jest wiele, a o ich wyborze decyduje klient. Dania są komponowane przez profesjonalnych dietetyków, którzy w oparciu o piramidę żywienia układają wszystkie posiłki. Śniadania w diecie to najczęściej pożywne płatki, lub kasza jaglana na słodko, na obiad może być chude mięso drobiowe w sosie z dodatkiem warzyw gotowanych na parze. Kolacja to lekkie posiłki w formie sałatek, które nie zalegają w żołądku. Dietę pudełkową najczęściej się zamawia na cały tydzień, albo od razu na kilka miesięcy, gdyż zaprzestanie jej stosowania, może spowodować powrót do złych nawyków żywieniowych i stołowania się restauracjach z szybkim jedzeniem. 

Dieta z pewnością pomoże nam schudnąć, albo utrzymać wymarzoną wagę, gdyż każdy posiłek ma dokładnie przeliczoną ilość kalorii jaką nam dostarczy. Dzienna dieta, dostarcza od tysiąca pięciuset do nawet dwóch i pół tysiąca kalorii w zależności od jej wyboru. Możemy też samodzielnie skomponować posiłek, którzy kurierzy firmy cateringowej dostarczą nam pod wskazany adres i w wyznaczonym terminie.