Dlaczego warto wymienić starą generację świetlówek?

Wybierając odpowiednią świetlówkę zawsze kierujemy się ich niskim zużyciem prądu i możliwością oświecenia. Najchętniej kupowane są dość długie, ponad metrowe oświetlenia, które mają do tego średnią średnicę. Pasują do niemalże każdego pomieszczenia i zdecydowani na niego przedsiębiorcy bardzo sobie je chwalą.

Jak szybko przerobić oprawę świetlówki?

oprawiona świetlówka led - cenaZwykle kupujemy oprawione już świetlówki i nie ma problemu z ich dodatkową obudową. Kiedyś był dostęp tylko do fluorescencyjnych modeli, które zagrażały zdrowiu i życiu, a do tego nie były przyjazne środowisku. Wiele osób posiada je, ale pragnie zmienić na wyżej zaawansowaną technikę. Nic więc dziwnego, że w modzie jest oprawiona świetlówka led – cena jej waha się w zależności od producenta oferującego ją w danym sklepie i od wydajności. Jeżeli ktoś nie ma takowej, a za to posiada „jarzeniówkę” starszego typu i chciałby ja przerobić na wysoce zaawansowaną technologicznie metodę ledową może to zrobić. Samodzielna przeróbka oprawy świetlówki jest możliwa, ale jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności możemy wezwać fachowca, który zajmie się tą sprawą. Przy świetlówce jednostronnej sprawa jest dużo prostsza, niż przy lampie świecącej w szerszym koncie. Przed rozpoczęciem zadania należy oczyścić miejsce pracy z kabli poprzez odsunięcie ich na bok. Jeżeli ma się przy sobie agrafkę można ją użyć i wpiąć obok przewodu. Fazę podpinamy po prawej stronie świetlówki, a po lewej stronie powinna znajdować się masa. Czarny przewód przewodzi wysokie napięcie, z którym można zetknąć się na co dzień – dwustu trzydziesto woltowe i powinien znajdować się po prawej stronie. Niebieski kabel, analogicznie poprowadzony jest po lewej stronie. Jeżeli mamy dwie lampy ledowe możemy podłączyć jedną do drugiej i w ten sposób stworzyć ciąg świetlny. Wtedy napięcie z czarnego przewodu płynie wpierw do pierwszej świetlówki po prawej stronie, a później idzie do drugiej lampy.

W Internecie aż roi się od poradników, które pokazują jak krok po kroku zmienić oprawę świetlówki. Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jeżeli nie jesteśmy laikiem i mielimy już styczność z elektroniką i wymianą świateł. W ten sposób można wprowadzić swoją domowe lub biurowe oświetlenie w dwudziesty pierwszy wiek.