Do czego służą markizy?

 

Markizy najbardziej popularne są chociażby w słonecznej Hiszpanii, gdzie wiele dni tam jest upalnych. Ich głównym zastosowaniem jest ochrona przed promienia słonecznymi. Bardzo popularne są w bankach, sklepach czy nawet restauracjach. Markizy są dostępne zarówno w różnych rozmiarach jak i cenach.

Jakie wybrałam markizy?

markizy bydgoszczCoraz częściej jednak stosowane są także w Polsce. Moja mama parę miesięcy temu otworzyła niewielką kawiarnię w centrum miasta i zaczęła inwestować w ozdobne markizy Bydgoszcz – jest miastem, gdzie w wielu miejscach można je kupić. Zainteresowałam się tematem markiz, więc dzięki temu dowiedziałam się, że mogą być one kolorowe i stanowić dodatkowo funkcję reklamową, jeśli a markizach będzie napis firmowy dotyczący na przykład nazwy firmy. Po części także stanowi darmową reklamę dla kawiarni mojej mamy. Myślę, że idealnie sprawdzi się też jako schron przed deszczem. Chociaż jedną z głównych zalet markizy jest to, że zatrzymuje szkodliwe promienie ultrafioletowe. Często jest także uznawana za dekorację firmy czy domów, oczywiście można zwrócić uwagę na to, żeby markiza pasowała do koloru ścian. Te, o których wcześniej pisałam są nazywane markizami koszowymi. Natomiast istnieją także balkonowe oraz tarasowe. Markizy montuje się albo do ściany bądź do sufitu. Są także odporne na wodę oraz rozdarcia. Bardzo ważną jest to, że obecnie na rynku istnieje szeroka gama dostępnych wzorów markiz.

Wszystkie typy markiz mają jedno i to samo zastosowanie, a mianowicie ochronę przed promieniami słonecznymi. Tarasowe jednak mają za zadanie objąć sporą powierzchnię, którą ma uchronić przed słońcem. Ceny markiz tarasowych zaczynają się od pięciuset złotych wzwyż. Bardzo podoba mi się fakt, że markizy są lekkie oraz łatwe w obsłudze.