Dobre nawozy wapienne

Dobre nawozy wapienne

Ludzkość od wielu wieków stara się stosować nawozy. Mają one co do zasady na celu podniesienie wydajności rolnictwa poprzez osiągnięcie zdecydowanie wyższych plonów. Dzięki temu z jednego ara lub hektara danej uprawy można osiągnąć zdecydowanie więcej zboża lub owoców, niż bez zastosowania danego nawozu. Stosowanie nawozów powinno jednak nastąpić z odpowiednim rozeznaniem.

Umiejętne stosowanie nawozów

sprawdzone wapno nawozowe tlenkoweNajważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniego typu i rodzaju nawozu do gatunku rośliny, a także do gleby, na której ona rośnie. Stosowanie nawozów bogatych w wapń jest wskazane, gdy roślina posiada zbyt kwaśną glebę. Zastosowanie nawozów na bazie wapna pozwala nieco zneutralizować efekt kwaśnej gleby. Wynika to przede wszystkim z zasadowego odczynu wapnia. Jeśli chodzi o sprawdzone wapno nawozowe tlenkowe możemy je bez większego problemu nabyć przez cały rok w sklepach i hurtowniach ogrodniczych. Z tego też powodu bardzo często klienci decydują się na jego zakup o każdej porze roku. Należy jednak pamiętać, że stosowanie tego rodzaju nawozu może być przeprowadzone tylko o określonych porach roku. Z tego też powodu warto jest dokładnie sprawdzić kiedy będziemy mieli możliwość zastosowania danego produktu. Zastosowanie produktu zbyt wcześnie lub zbyt późno nie spowoduje, że uzyskamy pożądany efekt. Wielu rolników i początkujących ogrodników decyduje się stosować nawozy z wapnia dopiero po przeczytaniu instrukcji dotyczącej proporcji oraz stosowania. Niektóre typu nawozów na bazie wapna powinny być szybciej rozrobione w wodzie. Dzięki temu możliwe będzie dokładne dostarczenie roślinom odpowiednich ilości substancji, które pozwolą na ich prawidłowy rozwój oraz osiągnięcie wystarczającej ilości plonów. Takiego efektu oczekują w zasadzie wszyscy rolnicy oraz ogrodnicy.

Z tego też powodu zakup nawozów na bazie wapna jest tak bardzo ważną sprawą. Warto jest również zwrócić uwagę na to, czy dany nawóz na bazie wapna jest możliwy do stosowania w określonych warunkach pogodowych, czy też o określonych porach roku. Niektóre z nich wymagają zastosowania jedynie w konkretnych przypadkach. Z tego też powodu, gdy szukamy konkretnego nawozu na bazie wapna możemy skonsultować swój wybór w sklepie ogrodniczym. Pracujący tam specjaliści z całą pewnością będą nam w stanie odpowiednio pomóc.