Efektywna hydroizolacja na balkonie

Osoby posiadające dom wyposażony w balkon bardzo często mówią, że nie wyobrażają sobie życia bez posiadania takich balkonów, które są jednocześnie piękne ale i w pełni funkcjonalne. Na chwilę obecną balkony tworzy się głównie z myślą o estetyce. Niemniej jednak nie możemy zapominać o tak ważnej kwestii jak stworzenie na balkonie warstwy chroniącej przed wilgocią.

Skuteczne izolowanie balkonów

hydroizolacja balkonówNa chwilę obecną balkony są w zasadzie standardem jeśli chodzi o tworzenie nowych projektów budowlanych. Te konstrukcje często dodają uroku naszym domom i dodatkowo sprawiają, że nasze budynki zyskują dodatkowe metry kwadratowe na zewnątrz. Niemniej jednak bardzo ważną kwestią jest odpowiednia hydroizolacja balkonów. Dzięki zabiegom opartym o jej tworzenie może dochodzić do tego, że nasz balkon będzie zabezpieczony nie tylko przed wilgocią ale również przed mrozem. To co jest jednak najważniejsze to to by warstwa izolacyjna chroniła nas przed negatywnym wpływem wody, która chętnie dostałaby się pod nasze płytki balkonowe. Na dzień dzisiejszy bardzo często jest tak, że hydroizolacja na balkonie tworzona jest w dwóch lub więcej etapach. Bardzo ważne jest w szczególności to by nie nakładać głównej warstwy izolacyjnej bezpośrednio na beton. Powinniśmy bowiem najpierw zadbać o to by na powierzchni betonu znajdowała się wstępna warstwa hydroizolacyjna. Dopiero na nią będziemy mogli położyć główną warstwę.

Na dzień dzisiejszy praktycznie każda firma budowlana oferuje nam stworzenie na balkonie warstwy hydroizolacyjnej pod płytki. Pamiętajmy o tym, że jeśli naprawdę zależy nam na posiadaniu w pełni funkcjonalnego balkonu to nie powinniśmy się zastanawiać i warto taką warstwę stworzyć. Dzięki niej odpowiednio zabezpieczymy również inne elementy budynku.