Eksport polskich ziemniaków

Ziemniaki należą do jednych z najbardziej popularnych warzywa i potraw jakie są w naszym kraju. Trudno sobie wyobrazić obiad, gdy nie ma do niego ziemniaków, tez jesteśmy pionierem jeżeli chodzi o ich produkcję. Rok rocznie setki tysięcy hektarów ziemniaków rolnicy sadzą i potem mamy ich bardzo duży zapas i jesteśmy dzięki temu jednym z największych eksporterów ziemniaków na świecie.

Rośnie popularność polskich ziemniaków za granicą

polski producent ziemniakówWarto zauważyć, że z roku na rok w Polsce produkuje się coraz to więcej ziemniaków, tez jako kraj dla siebie mamy już bardzo duże rezerwy tego warzywa. W związku z tym o wiele chętniej sprzedaje się ziemniaki poza granice Polski, bo w innych krajach są one nie aż tak popularne jak w Polsce, dlatego też ludzie z chęcią kupują ziemniaki z kraju, gdzie są one prawie symbolem obiadu. Nic wiec dziwnego, że za granicą polski producent ziemniaków jest traktowany jako największy autorytetem i kupuje się tak na prawdę ziemniaki tylko od niego, bo ludzie chcą mieć pewność, że będą one najwyższej z możliwych jakości. Dzięki temu, że w Polsce mamy bardzo duże wymagania jeżeli chodzi o samą jakość ziemniaków i używa się przy ich hodowli bardzo mało substancji chemicznych. Dzięki temu ludzie wiedzą, ze ziemniaki z Polski są zawsze wysokiej jakości i niezmiernie od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością praktycznie we wszystkich krajach europejskich. Niektórzy rolnicy podpisują kontrakty czasami tylko i wyłącznie z państwa zagranicznymi, bo płacą one po prostu więcej za kilogram ziemniaków niż w Polsce. Nie dziwi zatem fakt, że rolnicy, którzy mają kilka tysięcy hektarów tak chętnie sprzedają nasze ziemniaki i nie tylko do innych krajów. Różnica nawet kilku groszy na kilogramie, przy kilkuset tonach może okazać się sporą sumka, też w tej branży walczy się o każdy grosz na kilogramie, a szczególnie przy ogromnych gospodarstwach rolnych.

Serce rośnie, gdy słyszy się o tak dużych sukcesach polskich rolników w innych krajach, a dokładnie o ziemniakach. Dzięki ich popularności również i inne narodowości w perspektywie czasu może będą dodawały ziemniaki do każdego swojego obiadu. Jak na razie eksport jest do krajów ościennych, lecz niektórzy maja zamówień na ziemniaki nawet z Azji, co już robi wrażenie.