Elektryczne wózki inwalidzkie

 

Około pięć procent społeczeństwa stanowią osoby niepełnosprawne, które na co dzień muszą się poruszać na wózkach, lub chodzić o kulach. Osoba, która jest sparaliżowana od pasa w dół, nie chce być zależna od pomocy osób trzecich.

Jak wyglądają wózki inwalidzkie?

wózek inwalidzki elektrycznyNiektórzy pacjenci tylko przez kilka tygodni muszą się poruszać na wózku, bo ulegli wypadkowi, który wymaga chwilowego unieruchomienia dolnych kończyn. Takie osoby mogą sobie pozwolić na klasyczny wózek napędzany siłą własnych rąk. Jednak kiedy mamy przez całe życie na nim jeździć, to konieczny jest wózek inwalidzki elektryczny. Pomaga on osobom niepełnosprawnym usamodzielnić się i odciąża ręce. Wózek posiada mnóstwo udogodnień, które ułatwiają życie i sprawiają, że przemieszanie po mieście staje się przyjemnością. Oczywiście jedynym ograniczeniem są schody, ale jeżeli chodzi o pokonywanie drogi asfaltowej, to wózek nie ma sobie równych. Sterowanie nim odbywa się przy użyciu jednej ręki, ponieważ panel sterowania zamocowany został przy podłokietniku. Oparcie możemy dowolnie regulować, tak samo jak podłokietniki i podnóżki. Wózek został skonstruowany w taki sposób, aby osoba niepełnosprawna sama mogła wykonać wszystkie ustawienia w nim. Dla bezpieczeństwa osoby na nim jadącej, wózek został wyposażony w pas bezpieczeństwa, który utrzyma pasażera w razie nagłego hamowania, czy ewentualnego zderzenia z przeszkodą. Jest on napędzany dwoma, małymi silnikami, które są napędzane bateriami. Przy pełnym naładowaniu, wózkiem można przejechać około 16 km.

Wiele modeli wózków inwalidzkich jest kompaktowa i są stosunkowo lekkie. Świetnie się sprawdzają w trakcie jazdy po mieście, ale także w domu. Cena wózka inwalidzkiego napędzanego elektrycznie, oscyluje w granicach dwudziestu tysięcy złotych.