Fotowoltaiczne panele do domu

 

Nieodnawialne źródła energii stale się kurczą. Szczególnie szybko eksploatowane są złoża ropy naftowej, węgla oraz gazu ziemnego. Wszystkie te paliwa mogą uczestniczyć w procesach produkowania prądu. Jednak świat już zaczyna przygotowywać się na czas gdy takie paliwa nieodnawialne się skończą. Produkuje się więc panele fotowoltaiczne, które są w stanie produkować energię elektryczną bez zużywania jakichkolwiek paliw. Wystarczy im jedynie dostęp do promieni słonecznych. 

Nowoczesne panele fotowoltaiczne

panele fotowoltaiczne w BydgoszczyCzęsto słyszy się o tym, że fotowoltaika mylona jest z panelami solarnymi. Jednak różnice między tymi urządzeniami są bardzo duże. W przypadku nowoczesnych paneli fotowoltaicznych chodzi o produkcję energii elektrycznej. Natomiast jeśli chodzi o tzw. solary to tutaj pozyskuje się ciepło, które za pośrednictwem glikolu jest przekazywane do systemu grzewczego. Panele solarne mają jednak pewną bardzo dużą wadę. Otóż nie działają one praktycznie w ogóle w czasie zimy oraz wówczas gdy jest pochmurno. Z kolei panele fotowoltaiczne mogą działać nawet wtedy gdy promieni słonecznych dociera do nich stosunkowo mało. Jeśli chodzi o kwestię jaką są panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy, które zajmują się na co dzień montowaniem takich paneli na dachach. Zdecydowanie najczęściej jest tak, że panele fotowoltaiczne montowane są na dachach. Nie jest to jednak regułą i często okazuje się, że takie panele muszą być montowane nawet kilkadziesiąt metrów od domu by mogły spełniać swoje zadanie. Ciekawą rzeczą jest to co można zrobić z nadwyżką prądu, który został wygenerowany przez nasze panele. Otóż możliwe jest podpisanie specjalnej umowy z dostawcą prądu by nasza nadwyżka trafiała do tego dostawcy. W takim wypadku w naszej instalacji musi być zamontowany specjalny licznik. Będzie on mierzył zarówno to ile prądu pobraliśmy oraz to ile zostało przekazane do naszego dostawcy.

Ogólnie rzecz biorąc panele fotowoltaiczne to przyszłość jeśli chodzi o pozyskiwanie energii elektrycznej. Powstają już nawet samochody, które na swoich dachach posiadają zamontowane panele fotowoltaiczne. Inwestując w panele w naszych domach warto pomyśleć o złożeniu dokumentów dotyczących dofinansowania, które częściowo pokryje koszty inwestycji.