Fotowoltaika sposobem na oszczędności

Posiadanie oszczędności sprawia, że nasza sytuacja jest bardziej komfortowa. Pewna suma pieniędzy na koncie daje niesamowity komfort psychiczny. Żeby oszczędzić jakąś sumę nie musimy sobie niczego odmawiać. Wystarczy, że zrobimy coś, aby niektóre rzeczy nas mniej kosztowały. Dobrym przykładem jest prąd. Wcale nie musimy płacić tak dużych rachunków za energię elektryczną każdego miesiąca. Wystarczy, że zainwestujemy w małą elektrownię słoneczną, a część prądu będziemy mieli za darmo.

Instalacja fotowoltaiczna z Bydgoszczy

instalacje fotowoltaiczne bydgoszczTego typu przydomowe elektrownie słoneczne są coraz bardziej popularne. Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz jest świetnym przykładem potwierdzającym moje słowa. W Bydgoszczy większość domów posiada na swoim dachu zainstalowaną instalację fotowoltaiczną. Taka instalacja jest wstanie pokryć nawet sześćdziesiąt procent zapotrzebowania energetycznego jednego gospodarstwa domowego. Oczywiście pod warunkiem, że będzie odpowiednio duża i zamontowana w odpowiedni sposób. Najważniejsze jest to, aby panele słoneczne były skierowane w kierunku południa i były w silnie nasłonecznionym miejscu przez większość dnia. Jeśli zamontujemy panele słoneczne w miejscu, gdzie przez większość dnia jest cień, to ich działanie nie będzie zbyt efektywne, nie pochłoną tyle energii elektrycznej, ile mogłyby gdyby były w miejscu, gdzie słońce stale je oświetla. Panele muszą być zamocowane na specjalnych uchwytach. Uchwyty powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki temu nie będą korodować, dzięki czemu wytrzymają dużo dłużej. Jest to bardzo ważne, ponieważ cała instalacja jest ciągle narażona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych takich jak silny wiatr i wilgoć, więc uchwyty muszą być bardzo wytrzymałe.

Decydując się na montaż takiej instalacji, musimy pamiętać o tym, że jest to w pełni odnawialne i ekologiczne źródło prądu, więc możemy starać się na dofinansowanie naszej inwestycji. Takie dofinansowanie może pokryć nawet połowę kosztów całego przedsięwzięcia. Całe przedsięwzięcie zwróci nam się w przeciągu kilku najbliższych lat od montażu takiej instalacji. Kwota jaką musimy poświęcić na dobrej klasy panel słoneczny, który będzie efektywnie pracować, to kwota od trzystu do pięciuset złotych.