Gdzie używa się szelek bezpieczeństwa?

Wiele osób nie wie, co to jest uprząż bezpieczeństwa. Jest to para pasków przymocowanych wokół talii osoby dorosłej i pomaga zapobiegać obrażeniom w razie wypadku. Przez długi czas był to jedyny sposób na zastosowanie systemu bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale obecnie dostępne są bardziej skuteczne i innowacyjne opcje.

Szelki bezpieczeństwa są istotną częścią ekwipunku

sprawdzone szelki bezpieczeństwaTradycyjne uprzęże składały się kiedyś z dwóch pasów, przez które można było przeciągnąć ciało, podczas gdy system przytrzymujący używał haka, aby go związać. Może rozciągać się na ponad dwa metry długości. Tego rodzaju ograniczenia mogą być teraz stosowane w różnych sytuacjach. Istnieją uprzęże, których można użyć do kręgosłupa, a także uprzęże, które są wyściełane, aby uniknąć obrażeń dolnej części pleców. Jeśli mamy dzieci, pierwszą opcją powinna być uprząż odpowiednio dopasowana do ich rozmiaru. W tym celu wszystkie uprzęże należy skalibrować zgodnie z masą ciała, wzrostem i wiekiem użytkownika. Muszą również ściśle przylegać, bez żadnych luźnych końców, pasków ani rozerwania. Ważne jest również, aby znaleźć fotelik dla dziecka, który pasuje wygodnie. Nieprawidłowo zwymiarowane sprawdzone szelki bezpieczeństwa mogą powodować nacisk na ramiona, powodując obciążenie. Prowadzi to do odleżyn i innych obrażeń. Ponadto uprząż jest regulowana, aby umożliwić większą swobodę ruchów. Można to regulować, aby umożliwić osobie siedzącej, klęczącej, a nawet wspinanie się na pojazd. W ograniczonej przestrzeni uprząż można regulować, aby zapewnić wygodną i bezpieczną formę krępowania. Uprząż ma na celu podtrzymanie ciężaru użytkownika, aby mógł bezpiecznie uchronić go przed upadkiem lub zsunięciem się z pojazdu, a także chronić przed nagłym upadkiem w razie poślizgu. Ponieważ celem uprzęży jest mocne przytrzymanie górnej części ciała w pojeździe, ważne jest, aby uprząż nie ograniczała ruchu. Jednak nie wszystkie uprzęże są odpowiednie dla dzieci, ponieważ uprząż bezpieczeństwa ma na celu zapewnienie utwierdzenia, aby ciało było podparte i mogło pozostać na miejscu w razie upadku. Małe dzieci nie są odpowiednie do tych ograniczeń, ponieważ są zbyt małe, aby nauczyć się z nich korzystać.

Dzieci mogą nie być w stanie wsiąść do pojazdu przed zabezpieczeniem urządzenia przytrzymującego, ale mogą być w stanie dotknąć pojazdu lub przesunąć urządzenia przytrzymujące, aby uzyskać dostęp. Brak uprzęży stanowi ryzyko dla każdego rodzica.