Gdzie w Krakowie zrobię holtera EKG?

Od wielu lat leczę się kardiologicznie. Co jakiś czas, mój kardiolog, kontrolnie zleca mi wykonywanie różnych badań. Jednym z badań, które dają najszerszy obraz zdrowia serca jest dwudziestoczterogodzinne badanie aparatem holtera EKG. Ostatnio, znów musiałam wykonać takie badanie. Jednakże, lekarz u którego się leczę nie posiada takiego sprzętu na wyposażeniu swojego gabinetu i dostałam od niego tylko skierowanie na badanie. Miejsce, gdzie je wykonam musiałam wybrać sama.

Zrobiłam badanie holterem EKG bez hospitalizacji

holter ekg w krakowie bez hospitalizacjiBadanie holterem EKG trwa 24 godziny. Aparat holtera posiada 3 lub 12 elektrod, które przez całą dobę przypięte są do ciała badanego. W tym czasie urządzenie zapisuje akcję pracy serca na zewnętrznym nośniku pamięci. Takie badanie jest niezwykle dokładne i skrupulatne, ale ze względu na jego długość, wiele przychodni i klinik kardiologicznych decyduje się je wykonywać w warunkach szpitalnych. Mnie zależało na tym, aby wykonać badanie bez hospitalizacji. Musiałam tylko znaleźć miejsce w Krakowie, gdzie było to umożliwione pacjentom. Poszukiwania takiego miejsca rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: holter ekg w krakowie bez hospitalizacji, i zaczęłam przeglądać wyniki. Od razu znalazłam jedną klinikę kardiologiczną w Krakowie, która umożliwiała wykonanie holtera EKG bez pobytu w szpitalu. Klinika ta miała bardzo dobre opinie pacjentów, ponieważ posiadała na wyposażeniu aparat holtera najnowszej generacji, który był bardzo praktyczny i komfortowy w noszeniu podczas badania. Od razu zdecydowałam się tam udać na badanie. Zadzwoniłam na podany numer telefonu i umówiłam się na badanie. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Przede wszystkim na badanie nie musiałam długo czekać, ponieważ termin badania miałam wyznaczony już na następny tydzień. Założenie i zdjęcie aparatu holtera przebiegło bez zakłóceń.

Pierwszego dnia rano zjawiłam się w gabinecie badań kardiologicznych, gdzie pielęgniarka założyła mi aparat holtera. Przez 24 godziny mogłam robić co mi się podoba i nie musiałam być hospitalizowana. Następnego dnia wróciłam do kliniki, aby pielęgniarka zdjęcia ze mnie aparat holtera, a wyniki badania zgrała z karty pamięci aparatu na płytę cd. Z tymi badaniami mogłam udać się do lekarza.