Hurtowa sprzedaż brykietu

Stosowanie ekologicznych materiałów opałowych staje się coraz bardziej popularne. Można to zjawisko zaobserwować po tym jak szybko ze sklepowych półek znikają kolejne worki pełne ekogroszku, brykietu torfowego czy pelletów. Każdy z tych materiałów wyróżnia się dobrymi parametrami związanymi ze spalaniem a jednocześnie są to materiały, których spalanie nie powoduje zatruwania atmosfery w tak dużym stopniu jak to bywa przy spalaniu węgla czy koksu. 

Gdzie nabyć brykiet torfowy?

brykiet torfowy hurtW ostatnich latach gwałtownie wzrosło zainteresowanie brykietem torfowym. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem materiał ten jest naprawdę świetnym zamiennikiem węgla czy drewna opałowego. Niemniej jednak zarówno węgiel jak i wspomniane drewno powodują, że otaczająca nas atmosfera jest zatruwana. Dodatkowo ogrzewając tymi materiałami często zdarza się, że przez nich w naszym piecu pojawia się korozja. Szczególnie tyczy się to mokrego drewna lub węgla składowanego w nieodpowiedni sposób. Jeśli chodzi o brykiet torfowy hurt oraz sprzedaż mniejszych ilości często prowadzony jest na różnych składach opału. Co ciekawe cena za jedną tonę brykietu torfowego jest o wiele niższa niż cena za tonę węgla. Wiele osób uważa, że to dlatego iż brykiet torfowy wyróżnia się mniejszą kalorycznością. Otóż niekoniecznie tak musi być. Wiele gatunków węgla dostępnych w sprzedaży jest tak mało kaloryczna, że brykiet przerasta go o kilkadziesiąt procent. 

Pamiętajmy, że kupując brykiet torfowy dokładamy swoją cegiełkę do ratowania otaczającej nas przyrody. Zapewne doskonale wiemy jak negatywny wpływ na atmosferę ziemską ma spalanie węgla. Zapach tych charakterystycznych spalin potrafi być nieznośny. Przy spalaniu brykietu torfowego nie doświadczymy tego zjawiska bowiem jest to materiał w 100% naturalny.