Ile kosztują waporyzatory?

 

Osoby, które stosują legalną marihuanę CBD najczęściej ją palą, jednak jest oczywiste, że nie jest to najlepszy sposób. Albowiem po co przyjmować lecznicze CBD, skoro robiąc to trujemy się dymem pełnym substancji smolistych i związków rakotwórczych? Zatem jeśli nie mamy zamiaru rezygnować z leczniczej marihuany, najlepiej zastanowić się nad innym sposobem jej przyjmowania.

Jaki waporyzator jest najlepszy?

waporyzatoryWaporyzacja jest ostatnio bardzo popularnym tematem, bowiem została odkryta od nowa zaledwie kilka lat temu. Jej początki to lata osiemdziesiąte, jednak brak zaawansowanej technologii, sprawił, że producenci zawiesili swoje pomysły na kilkanaście lat. Natomiast wraz z rozwojem techniki i wszechobecną miniaturyzacją było już im znacznie łatwiej konstruować urządzenia i wprowadzać nowe rozwiązania. Jednak czym tak naprawdę jest waporyzacja? Jest to metoda, która umożliwia odparowanie substancji aktywnych z suszu konopnego, olejów i wosków CBD. Natomiast urządzeniami, które służą do tego procesu są vaporizery. Możemy znaleźć je w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej. W przypadku wyboru pierwszej opcji mamy do czynienia z urządzeniami z najwyższej półki, które produkują duże ilości pary i są bardzo wydajne. Natomiast ich wadą jest fakt, że są zasilane prądem elektrycznym i kosztują nawet dwa-trzy tysiące – w zależności od wersji. Natomiast dużo większa grupa klientów stawia na przenośne urządzenia do waporyzacji, bowiem dają komfort użytkowania, są dużo tańsze od stacjonarnych i mają kieszonkowe rozmiary. Dobry vaporizer przenośny to wydatek około pięciuset-sześciuset złotych, natomiast waporyzatory z najwyższej półki mogą kosztować nawet półtora tysiąca. Wszystko jest bowiem zależne od tego, kto jest ich producentem i jakie rozwiązania technologiczne w nich zastosowano. Natomiast zaznaczyć trzeba, że wielką zaletą przenośnych waporyzatorów są wytrzymałe baterie, które wystarczają nawet na kilkanaście godzin.

Kupno pierwszego vaporizera nie jest proste, albowiem jeżeli się nie korzystało z wielu urządzeń, to nie ma się porównania. A jeżeli nie ma się porównania, to i ciężko mieć jakieś oczekiwania względem waporyzatora. Natomiast nawet laik w tej kwestii musi wiedzieć, że najważniejsza jest efektywność urządzenia, solidna obudowa i mocna bateria.