Izolacja termiczna płytą PIR

Jeśli ogrzewamy nasz dom a nie czujemy zbyt satysfakcjonującego efektu pracy systemów grzewczych to jest to wyraźny znak tego, że nasz budynek nie jest odpowiednio ocieplony. W związku z tym trzeba zadbać o to aby powstała w nim warstwa izolacyjna. Można obecnie stworzyć ją na wiele różnych sposobów. Niektóre z nich okazują się naprawdę bardzo skuteczne o czym wiele osób już się przekonało.

Ocieplanie z użyciem nowych rozwiązań

skośne płyty izolacyjne pirNie da się ukryć, że jest obecnie jeden materiał, który z ocieplaniem kojarzony jest szczególnie często. Mowa tutaj oczywiście o styropianie, którym wielu z nas już zdążyło ocieplić swoje domy. Trzeba jednak zauważyć, że są dostępne również inne metody ocieplania wykorzystujące zupełnie inne materiały. Przykładem świetnego materiału, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami odnośnie zatrzymywania ciepła są skośne płyty izolacyjne PIR. Płyty te stworzone są ze związku chemicznego jakim jest poliizocyjanurat. Z tego materiału oraz z kilku innych składników pomocniczych powstaje pianka, która przypomina piankę poliuretanową. Również i właściwości pianki PIR są bardzo podobne do pianki poliuretanowej. Obecnie można znaleźć wiele zastosowań płyt PIR. Stosuje się zarówno do ocieplania dachów od wewnętrznej strony jak również ociepla się tymi płytami ściany. Płyty PIR to tworzywo o niezwykłych właściwościach. Dzięki nim można zyskać też sporo miejsca. W przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej styropianu tutaj jest tak, że można ocieplić budynek przy użyciu znacznie cieńszych warstw izolacyjnych. W przypadku ocieplania dachów od ich wewnętrznej strony można nawet uniknąć deskowania jest zamontuje się płyty PIR. Są one bowiem bardzo sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Żeby doszło do wygięcia takowej płyty to konieczne jest wywieranie nacisku wynoszącego aż 15 ton. Między innymi to właśnie dlatego zastosowanie płyt PIR jest takie duże. 

Na chwilę obecną dużo mówi się na temat ocieplania domów. Jeśli stoimy przed dylematem odnośnie tego jaki materiał wybrać to zdecydowanie warto by było rozważyć możliwość zamontowania płyt PIR. Ten materiał pozwala również na wyeliminowanie mostków termicznych, które są niezwykle często bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci w pomieszczeniach.