Jak dochodzi do zawilgocenia pomieszczeń?

Wilgoć powstaje na skutek zbyt dużego stężenia wilgoci w pomieszczeniu, które utrzymuje się w nim przez dłuższy czas. Może ono sięgać nawet 80%. Przyczyną wilgoci są również niewłaściwie zaizolowane fundamenty, które chłoną wodę, która przedostaje się do ścian, tworząc w nich wilgoć.

Jak skutecznie osuszyć ściany w mieszkaniu?

skuteczne osuszanie ścian - warszawaAby osuszyć lekkie zawilgocenia powierzchniowe na ścianach, można ogrzać takie pomieszczenie do ponad 30 stopni. Ta metoda jest łatwa w wykonaniu, lecz często krótkotrwałym rozwiązaniem problemu i nie działa ona na głębsze zawilgocenia. Inną metodą jest osuszanie za pomocą mikrofal, które jest skuteczne i dociera do głębszych warstw murów. Mikrofale są niestety niebezpieczne dla zdrowia, zatem ludzie muszą opuścić osuszany w ten sposób budynek. Jeśli chodzi o skuteczne osuszanie ścian – Warszawa jest miastem, gdzie działa profesjonalna firma, która zajmuje się tym z powodzeniem od lat, zatem zna się na tym fachu. Dzięki pomocy fachowców proces osuszania przebiegnie sprawnie oraz będzie skuteczny. Specjaliści dobiorą metodą do źródła zawilgocenia oraz jego wielkości. Należy pamiętać, że dopiero po usunięciu źródła wilgoci proces osuszania będzie w pełni skuteczny, a problem grzybów i pleśni nie będzie nawracał. Częstym problemem jest niewłaściwa cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach lub nieodpowiednia wentylacja. Warto pamiętać, aby po każdej kąpieli zostawiać otwartą łazienkę, aby para wodna nie zaczęła się w niej skraplać. Długotrwale utrzymująca się wilgoć doprowadzi do powstania grzybów oraz pleśni. Warto również odpowiednio dopasować kratki wentylacyjne oraz zapewnić w pomieszczeniach odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu można uniknąć powstawania pleśni oraz grzybów. Tylko takie działania sprawią, że zawilgocenia nie będą powracały.

Aby osuszyć mury zewnętrzne budynku, stosuje się metodę iniekcyjną, podczas której aplikuje się do wnętrza muru środek izolacyjny przez wcześniej wywiercone specjalne otwory. Metoda ta jest bardzo skuteczna, lecz wymaga doświadczenia i precyzji. W związku z tym zaleca się skorzystanie z usług fachowców, którzy wykonają iniekcje we właściwy sposób i dobiorą jej rodzaj do przyczyny zawilgocenia. Rodzajów iniekcji jest kilka, zatem warto powierzyć to zadanie fachowcom.