Jak dostać się do Barcelony z lotniska w Gironie?

Stolica Katalonii posiada dwa lotniska. Pierwsze – El Prat (BCN), drugie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii, położone w miejscowości El Prat de Llobregat około 10 km od centrum miasta, oraz drugie- Girona – Costa Brava (GRO) znajdujące sie około 8 km od centrum miasta Girona oraz 74 kilometry na północny wschód od centrum Barcelony. Port lotniczy w Gironie może wydawać się niezbyt ciekawą opcją, natomiast przez świetnie zorganizowaną komunikację, dojazd do centrum Barcelony nie stanowi problemu! 

Trasa Girona-Barcelona na kilka sposobów

transfer girona - barcelonaObsługujące rocznie ponad 2 miliony pasażerów lotnisko, jest wspaniale skomunikowane z całym wybżerzem oraz pobliskimi miastami.  Transfer Girona – Barcelona możemy przebyć na kilka sposobów. Najłatwiejszym ale zarazem najdroższym sposobem jest taksówka. Ich postój znajduje sie zaraz przy hali przylotów. Ten sposób charakteryzuje się najwyższym poziomem komfortu i brakiem problemu z dostępnością. Minusem tego rozwiązania jest cena – około 120 euro w jedną stronę za dojazd do centrum stolicy, nie jednokrotnie może okazać się równowartością biletu lotniczego z Polski. Najpopularniejszym sposobem, aby przebyć drogę do Barcelony jest transport autobusowy. Lotnisko jest wysmienicie połączone z regionem, więc oprócz połączeń do stolicy Katalonii mamy również trasy do Andory, Figueres, Lloret de Mar, Pineda de Mar oraz wielu innych kurortowo- wypoczynkowych miejscowości.  Rozkład jezdy autobusów zazwyczaj jest zsychnronizowany z przylatujacymi samolotami. Najlepiej jednak przed wylotem sprawdzić dokładne godziny odjazdów, gdyż jest on dość często zmieniany. Taka podróż trwa nieco ponad godzinę oraz kosztuje 21 euro (w dwie strony). Ostatnim, najtańszym wariantem jest transport kolejowy. Niestety lotnisko Costa Brava nie jest bezpośrednio połączone koleją, dlatego najpierw musimy udać się autobusem do centrum Girony (ok. 2,6 euro) , następnie przesiadając się w pociąg regionalny lub ekspresowy. Koszt takiego przejazdu waha się od 6 do 9 euro. 

Jak widać, odległość w jakiej znajduje sie port w Gironie nie stanowi większgo problemu, jeżeli chcemy się dostać do stolicy Katalonii. Mnogośc opcji z jakich możemy wybierać, powoduje, że każdy znajdzie odpowiadający mu środek transportu w zależności od oczekiwanego poziomu komfortu oraz budżetu.