Jak działa dźwig?

 

Na budowach, miejscach nowych projektów związanych z infrastrukturą oraz przy różnego rodzaju pracach montażowych, spotkamy ten sam pojazd. Jest to oczywiście dźwig. To pojazd, który umożliwia przenoszenie ciężkich i nieforemnych elementów w każdym terenie. 

Ile kosztuje wynajem małego dźwigu?

mini dzwigO zastosowaniach dźwigów napisano tysiące publikacji, dlatego tym dziś mówić nie będziemy. Dziś powiemy, czym są mini dźwigi i co odróżnia je od standardowych pojazdów tego typu. Standardowy dźwig to najczęściej konstrukcja osadzona ciężarówce. Dźwig może mieć ramię teleskopowe, czyli wysuwane, może jednak dysponować ramieniem sztywnym, które lepiej się sprawdza w przypadku przenoszenia na większe odległości. Mini dzwig to konstrukcja nowatorska. Z wyglądu przypomina on nieco łazik, gdyż jest wyposażony w szerokie gąsienice. Dla lepszego osadzenia, z podstawy konstrukcji wyrastają trzy podpierające dźwig odnóża. Tak to nie są standardowe podpory, ale wyprofilowane w kształt odnóży pająka wsporniki, które gwarantują maksymalną przyczepność. Cała konstrukcja może mieć nawet kilka metrów wysokości. Jednak co ciekawe, człowiek się tam nie zmieści. Czemu? Ponieważ nie ma w nim kabiny kierowcy i całego związanego z tym oprzyrządowania. Mini dźwigiem sterujemy specjalnym kontrolerem, dołączanym do zestawu. Taki dźwig doskonale nadaje się do pracy na profesjonalnej budowie, jak również w naszych prywatnych, gruntownych remontów. Mini dźwig wjedzie praktycznie wszędzie i nadaje się do pracy w każdych warunkach terenowych.

Na mini dźwigu wrażenie nie robi również aura. Może pracować w największym upale, ale i przenikliwym mrozie. To bardzo duża zaleta tego typu modeli. Niech nie zwiedzie nas słowo mini, mini odnosi się tu tylko do jego gabarytów, ale siłą dorównuje standardowym dźwigom.