Jak prawidłowo wykonać naprawę blacharską auta?

Kompleksowa naprawa blacharska aut należy do bardzo trudnych i czasochłonnych. Wszystko zależy od ilości miejsc skorodowanych bądź uszkodzonych. Jeśli element karoserii stracił swoją formę, należy wymienić go na nowy. Na rynku, w wersjach tańszych znajdują się zamienniki części. Mogą one nieco różnić się od oryginałów. Przed przystąpieniem do naprawy blacharskiej, procedury wymagają zdemontowania wybranego elementu.

Jak wygląda proces naprawy blacharskiej pojazdu?

kompleksowe auto spa - krakówAby prawidłowo został przygotowany element do lakierowania, musi zostać wcześniej zmatowiony. Do tego firmy blacharskie używają papierów ściernych o gradacji powyżej p800. Następnie powierzchnia lakieru zostaje odtłuszczona, przy użyciu benzyny ekstrakcyjnej. W miejscach, których znajduje się korozja, nakłada się specjalny preparat antykorozyjny. Najprostszym sposobem na wyprowadzenie uszkodzenia, jest zakrycie miejsca korozji specjalną szpachlą z utwardzaczem do aut. Jeśli w części karoserii doszło do złamania czy przedziurawienia elementu, do szpachli dodaje się włókno, które bardzo mocno przylega, zarówno do elementów plastikowych, metalowych jak i samego włókna szklanego. Po wyschnięciu szpachli następuje szlifowanie nadmiaru materiału. W następnej fazie element znowu podlega odtłuszczeniu. W dalszej kolejności przechodzi, następuje malowanie farbą podkładową. Elementy pojazdu zostają zabezpieczone specjalną folią, tak by nie doszło do pomalowania niepowołanych elementów. Drobinki farby, mogłyby w innym przypadku przylgnąć. Sam proces malowania jest przeprowadzany w specjalnych pomieszczeniach, tak na lakierze nie pojawiły się drobinki piasku lub pyłu ze szlifowania. Dalej nakłada się lakier i następuje szlifowanie papierem wodnym, zwilżoną powierzchnię, tak by powłoka lakieru była delikatna i posiadała lekki połysk. Końcowym procesem jest nałożenie, bezbarwnego lakieru ochronnego, który nadaje ochronę przed promieniami UV. Powoduje, że auto lśni. Jeśli zastosowane procedury zostały wykonane na wszystkich elementach, można zacząć montaż na pojeździe.

Tak przygotowany pojazd, powinien trafić do firmy, która będzie przeprowadzać kompleksowe auto spa – kraków, jest miastem, które słynie z dokładności pod względem detailingu pojazdów. Firmy korzystają z najnowocześniejszych preparatów znajdujących się na rynku. Przeprowadzają pełne czyszczenie także wnętrza pojazdu.