nagrobki

Jak przygotować się do sprzedaży nagrobków?

Jeśli chcemy prowadzić własną firmę, nie tylko polegającą na sprzedaży nagrobków, to musimy się do tego odpowiednio przygotować. To znaczy załatwić wszelkie formalności związane z prowadzeniem firmy, zadbać o klientów, a co za tym idzie o promocję własnej firmy.

Jak wygląda wybór nagrobka?

nagrobkiWybór nagrobka przez wiele osób uznawany jest za bardzo trudny. Jednak przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiedni budulec, który będzie trwały. W takim przypadku wiadomo, że kamień będzie najlepszym wyborem. W kujawsko pomorskim, ale i w całej Polsce można spotkać nagrobki wykonywane z granitu, czasem, ale rzadziej z piaskowca. Najbardziej trwałą odmiana granitu, jest czarny granit. Jednak nigdy nie można określić trwałości kamienia, gdyż wiadomo, że materiał, materiałowi nie równy. Jednak możemy się o tym przekonać, że dobrze wybraliśmy, gdy na rozgrzany od słońca pomnik nagle spadnie chłodny deszcz, jeśli nic nie stanie się z kamieniem, to wiemy, że wybraliśmy dobrze, a dany materiał – kamień jest trwały i będzie nam służył przez wiele lat. Jednak wybór kamienia, to nie jedyny dylemat.

Jakie są kolejne etapy wyboru nagrobka?

nagrobkiKolejny to wybór fasonu, czyli tego, jak ma wyglądać dany nagrobek. Czy ma być on skromny czy raczej finezyjny. Kolejny wybór to tablica napisowa, a tym samym wybór tego, jak wyglądać ma dany nagrobek. Taka tablica napisowa może mieć wiele oblicz, może ona być:

  • pojedyncza,

  • podwójna,

  • z krzyżem,

  • jako płaskorzeźba,

  • jako skałka.

Także na takiej płycie może znaleźć się zdjęcie lub specjalny napis. Oczywiście większość producentów wykonuje nagrobki na indywidualne i specjalne zamówienie.

Zastrzeżenie nazwy firmy – jak wygląda?

ZASTRZEŻENIE NAZWY FIRMYWedług mojafirma.infor.pl jak zakładamy własną firmę, musimy wybrać odpowiednią nazwę dla niej, jak i sporządzić logo. Wiadomo, ze nazwa jak i logo muszą być niepowtarzalne. Następnie ważną kwestią jest zastrzeżenie nazwy firmy, po to, aby inna firma czy instytucja nie mogła używać danej nazwy. Wiadomo, że takie zastrzeżenie nazwy firmy nie jest darmowe. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o zgłoszenie znaku towarowego. Takie zgłoszenie obejmuje rejestrację znaku lub nazwy, jak i późniejszą ochronę. Wiadomo, że za ochronę płaci się dodatkowo. Ochrona znaku czy nazwy jest podzielona na trzy klasy, i za każdą kolejną klasę się płaci. Obecnie według najnowszych wytycznych, stawka za jedną klasę wynosi czterysta złotych, jednak już następne wynosi czterysta pięćdziesiąt złotych. W zastrzeżeniu nazwy firmy pomoże Rzecznik Patentowy. Jednak gdy nasze logo lub znak graficzny, w przypadku gdy mamy zastrzeżony, ktoś użyje, to możemy starać się o zadośćuczynienie. W takim przypadku nasz prawnik zwraca się do danej osoby lub firmy, która użyła nasze logo lub znak i żąda odszkodowania.

Kreator wizytówek – czyli wtórz własną wizytówkę

KREATOR WIZYTÓWEKJeśli prowadzimy własną firmę to również bardzo ważna jest promocja, dzięki której zyskamy potencjalnych klientów, jak i rozpowszechnimy informacje o naszej działalności. Jeśli chcemy prowadzić własną sprzedaż nagrobków to warto jest zainwestować we własne wizytówki. Obecnie w internecie można znaleźć wiele firm, które oferują nam wykonanie własnych wizytówek. Warto jest skorzystać z drukarni, która posiada kreator wizytówek, dzięki któremu zaprojektujemy wygląd naszej wizytówki łącznie z grafika jak i tekstem. Także jeśli chcemy już gotowe wizytówki, to wzory jakie oferują drukarnie są wszelakie. Jednak należy pamiętać, aby grafikę i wygląd wizytówki dopasować do rodzaju działalności. Wiadomo, że jeśli prowadzimy sprzedaż nagrobków, nie nie zainwestujemy w kolorowe wizytówki, lecz w bardziej stonowane.

Podsumowując temat:

Sprzedaż nagrobków nie należy do łatwych działalności. Trudno znaleźć klientów, a obecnie w tym fachu jest duża konkurencyjność. Poza tym, na otworzenie własnej tego typu działalności potrzebny jest duży kapitał na inwestycje.

1 thought on “Jak przygotować się do sprzedaży nagrobków?”

  1. Wydaje mi się, że jest to opłacalny biznes, jednak na początku należy w niego zainwestować i to sporo. I to właśnie jest ten powód dla które wiele osób, chociażby chciało nigdy nie będzie posiadało firmy sprzedającej nagrobki.

Leave a Comment