Jak wybrać komunijną sukienkę?

 

Kiedy zbliża się maj, a nasze dziecko jest w tak zwanym wieku komunijnym dociera do nas fakt, że już niebawem trzeba będzie rozejrzeć się za komunijną sukienką. Problem jest rozwiązany, jeśli w naszej parafii dzieci maja obowiązek brać udział w tym wydarzeniu w jendolitych, skromnych strojach. Najczęściej są to alby, czyli długie stroje, trochę podobne do tych, w jakie ubierają się zakonnicy. Najczęściej są one koloru białego z nielicznymi złotymi ornamentami. Jednak co w przypadku, gdy wybór sukienki komunijnej pozostaje w stu procentach w naszych rękach.

Dziewczęca sukienka komunijna

sukienki komunijne dla dziewczynekWybór sukienki komunijnej to nie lada wyzwanie dla rodziców dziecka. W zależności od preferencji naszych i naszej pociechy musimy wybrać coś, co zarówno będzie wyglądać schludnie, ale i odświętnie. Wiele osób, pomimo wytycznych zadanych przez katechetów wybiera sukienki bardzo szykowne i ponad miarę eleganckie. Często zdarza się, że dziewczynki idące do Pierwszej Komunii Świętej wyglądają niemalże jak panny młode w dniu ślubu. Z założenia nie powinno tak być, gdyż dziecko przyjmujące sakrament Eucharystii powinno prezentować się w sposób bardziej skromny. Sukienki komunijne dla dziewczynek występują jednak w sklepach w wielu wersjach, a więc każdy, nawet najbardziej wymagający rodzic znajdzie tutaj coś dla swojej pociechy. Decydując się na sukienkę bardziej skromną warto zwrócic uwagę, że ta skromna nie koniecznie musi być dłuższa – wręcz przeciwnie, może ona sięgać do kolan, co sprawi, że nasza córka nie będzie łudząco przypominać panny na wydaniu. Sukienki skromniejsze maja równieź mniej zdobień i koronek, bardziej przypominają one sukienki dla dziewczynek, z tą róznicą, że są one śnieżno-białe. Ważna rzecz – sukienka komunijna powinna być biała. Wszelkie kombinowanie z innymi kolorami nie wygląda odpowiednio to rangi tej uroczystości. Oczywiście można również zdecydować się na sukienkę bardziej szykowną.

Jednak warto pamiętać, że taka sukienka będzie wtedy o wiele droższa. W zamian za cenę otrzymamy jednak sukienkę, która będzie wyglądać bardzo okazale, ale czy odpowiednio na tą uroczystość? Odpowiedź na to pytanie zostawmy rodzicom, bowiem oni decydują jak ich dziecko powinno wyglądać, oraz doskonale wiedzą w czym będzie czuło się najlepiej.

Sprawdź to https://www.lulibu.pl/