Jak znaleźć fotografa na wesele?

W ciągu ostatnich dwóch lat bardzo często jestem zapraszana na śluby nie tylko rodziny, ale także znajomych czy przyjaciół. Dzięki temu mogłam zauważyć, że coraz częściej młode pary decydują się tylko na usługi fotograficzne. Osobiście jestem zdania, że czasem mniej znaczy więcej. Wraz z moim obecnym małżonkiem także podjęliśmy taką decyzję i jesteśmy z niej zadowoleni do tej pory.

Dlaczego większość osób wybiera fotografa?

fotograf na weseleZacznę od tego, że łatwiejszy dostęp ma się do fotografii niż na przykład do filmu ze ślubu. Zdjęcia przynajmniej dla mnie mają większe znaczenie. Dobry, profesjonalny fotograf, który posiada spore doświadczenie w branży ślubnej potrafi uchwycić emocje na fotografii. Dla mnie osobiście jest strasznie ważne dbanie o szczegóły, dlatego postanowiliśmy z ówczesnym narzeczonym przeznaczyć po prostu większy budżet na fotografa, aby mieć pewność, że otrzymamy to, czego chcemy. Aby jednak wiedzieć czy współpraca będzie przebiegała bezkonfliktowo, zdecydowaliśmy się na sesje dla narzeczonych. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ można poznać osobę, której powierzamy tak ważne zadanie w dniu naszego ślubu. Fotograf na wesele, który sprawdza się w fotografiach, które robione są w ruchu to podstawa. Myślę, że większość z was zgodzi się ze mną, że każdy potrafi wykonać zdjęcie apartamentu czegoś, co się nie porusza. Dlatego wpadłam na świetny pomysł, abyśmy wraz z narzeczonym zatańczyli nasz pierwszy taniec, a fotograf miał wykonać nam zdjęcia. Efekt końcowy był decydujący bez dwóch zdań. Dzięki takiej opcji nie musiałam martwić się na zapas, chociaż o jeden problem do zamartwiania się mniej. Jeden fotograf na wesele może kosztować od 1500 złotych, a inny od 3000 złotych. Wszystko jest zależne od tego, jak bardzo jest popularny oraz w grę wchodzi także jego doświadczenie, wszelakie kursy, dzięki którym nieustannie się rozwija.

Jak widzicie z biegiem czasu, lat zmienia się punkt spojrzenia przyszłej młodej pary i w sumie nie ma się, co temu dziwić. W związku z tym, że obecnie żadna dziedzina nie stoi w miejscu, a wręcz przeciwnie, rozwija się, nie jest to nic dziwnego, iż młodzi ludzie podejmują inne decyzje niż ci, którzy brali ślub kilka lat temu. Oczywiście znaczenie ma także, co jest dla kogo cenniejszą pamiątką i jaką kwotę wolą przeznaczyć na daną usługę.