Jaką poduszkę kupić dziecku do snu?

Twoje dziecko musi mieć starannie dopasowane miejsce do spania. W ten sposób znacznie poprawiasz jego sen, a także efektywność odpoczynku. A poza tym na tym etapie u człowieka kształtuje się kręgosłup. Bardzo ważne jest, aby był on prosty, ponieważ jest to coś, z czego korzystamy przez całe życie. Każdy chce mieć pełną zdolność poruszania się, na każdym etapie swojego życia.

Wybór poduszki do snu dla dziecka

poduszka dla dzieckaPoduszka powinna być dość płaska. Mimo, że zazwyczaj wygodnie się śpi na nieco podwyższonej poduszce, trzeba poszukać takiej, która będzie równie wygodna na płasko. Poduszka dla dziecka jest tak samo ważna, jak materac. Zwłaszcza, że dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera lub smartfonów. Dodatkowo nie powinna być do końca miękka. Należy szukać poduszki z umiarkowanym poziomem twardości. Tym sposobem wspomagasz górny odcinek kręgosłupa. Poduszka powinna być wykonana z materiału, który oddycha. Jeśli taka nie jest, najlepszym sposobem na poprawę tego czynnika będzie zakup odpowiedniej poszewki. Jednak nawet tutaj musisz sprawę gruntownie przemyśleć. Najlepszy materiał, z którego wykonana będzie poduszka to bawełna lub tkanina lniana. Wkład do poduszki też ma znaczenie. Najlepsze jest naturalne pierze, lecz można zaufać także materiałom syntetycznym, które przepuszczają powietrze oraz nie chłoną wilgoci. Zwłaszcza, jeśli łóżko dziecka jest blisko źródła ciepła, np. kaloryfera.

Dopasowana poduszka pomoże dziecku zachować kręgosłup nie tylko na czas rozwoju, ale także w późniejszym okresie życia. Jednak pamiętajmy, że w tym wieku dziecko kształtuje swój kręgosłup i trzeba stymulować jego poprawny rozwój. Jako rodzic musisz zwracać uwagę na postawę dziecka, gdyż to jest pierwsza oznaka tego, czy kręgosłup kształtuje się w prawidłowy sposób.