Jaki skuter inwalidzki wybrać?

 

Osoby, które tracą zdolność chodzenia lub takie, którym problemy z krążeniem albo układem krążenia, nie pozwalają na duży wysiłek, mają wreszcie rozwiązanie na miarę swoich oczekiwań. Są nim skutery inwalidzkie, najbardziej polecanych i sprawdzonych producentów. 

Niedrogie skutery inwalidzkie

skuter inwalidzkiSkutery inwalidzkie, to jednak nie tylko sprzęt dla tych, którzy są niepełnosprawni lub chorzy. To też opcja dla sportowców i osób, których sprawność ruchowa jest czasowo ograniczona. Może tak być w wypadku ciężkiej kontuzji, ale także na skutek operacji kończyn dolnych. Jednak nieważne dla kogo jest skuter, ważne jest to, co potrafi. A zalety tego typu pojazdów można jedynie mnożyć. Skuter inwalidzki rozwija prędkość piętnastu kilometrów na godzinę. Jazdę z taką prędkością umożliwia mocny silnik, zasilany baterią akumulatorową. Skuter tego rodzaju jest również wyposażony w oświetlenie, zarówno przednie, jak i tylne. Ważnym elementem jest też fotel, jego średni udźwig to sto dwadzieścia kilogramów, zatem nawet osoby o słusznej posturze, zmieszczą się do niego bez trudu. Fotel jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa, by w razie napotkania dziury w drodze, kierujący pojazdem nie wypadł ze skutera. Sterowanie skuterem odbywa się z panelu, który osoba kierująca ma po prawej lub po obu stronach oparć fotela. Kontroler jest rodzajem joysticka, którym możemy operować w dowolną stronę. Skuter inwalidzki ma bardzo dobre zawieszenie i zapewniające optymalną stabilność pompowane koła.

Najlepsi producenci skuterów inwalidzkich stawiają na jakość i niewygórowaną cenę. Dlatego taki sprzęt możemy kupić już za kilka tysięcy złotych, co do niedawna pozostawało jedynie w sferze marzeń. Skuter tego rodzaju jest alternatywą dla wózka inwalidzkiego i daje znacznie więcej możliwości.