Jakie wkręty do płyty kartonowo gipsowej?

Każdy mieszkaniec starego domu lub mieszkania zdaje sobie sprawę z tego, że lokal, który zamieszkuje, wymaga remontu, bo jest po prostu stary. Oczywiście mowa tutaj o sytuacji, w której nikt wcześniej żadnego większego remontu w takim miejscu nie dokonał. Wiele zależy od tego na poniesienie jak dużych kosztów, może pozwolić sobie jego właściciel. Z całą pewnością będzie potrzebna duża ilość wkrętów do płyt kartonowo-gipsowych, gdyż ich zastosowanie jest uniwersalne.

Liczne zalety wkrętów do płyt

wkręty do płyt kartonowo gipsowychLista rzeczy do zrobienia może być dłuższa lub krótsza, bo wszystko zależy od tego, w jakim dokładnie stanie jest to miejsce. Częstą wadą starych budynków są bardzo krzywe ściany. Na pierwszy rzut oka nigdy tego nie widać, ale gdy tylko przyłoży się poziomice lub zacznie się zakładać na przykład kafelki to od razu widać znaczną różnicę poziomu ściany i jej nachylenie. Zlikwidowanie tego problemu poprzez gipsowanie czy nakładanie innej zaprawy jest dość drogie, pracochłonne i trudne do zrobienia. Bardzo popularnym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu są płyty kartonowo gipsowe, bo wystarczy je po prostu przykręcić do ściany i praktycznie natychmiast staje się ona prosta. Trzeba pamiętać jednak o tym, że płyty takie muszą być niezwykle solidnie zamontowane, a dowodem na to jest, chociażby fakt, że producenci wkrętów stworzyli osobną kategorię o nazwie wkręty do płyt kartonowo gipsowych, bo są one zrobione w taki sposób, żeby dało się przymocować płytę do ściany, jeszcze lepiej niż zrobiłyby to standardowe wkręty. Warto powiedzieć również o tym, że płyty te występują w różnych odmianach, bo jest dostępna w sprzedaży, chociażby płyta wodoodporna. Tymi wkrętami jednak można montować każdą z nich, bo różnią się one przede wszystkim właściwościami, a nie sposobem montażu. Trzeba pamiętać też o tym, by wybrać wkręty o odpowiedniej długości, bo dostępne są różne rozmiary.

Jeżeli ktoś nie używał jeszcze takich wkrętów, to może nie zdawać sobie sprawę z tego, jak niezwykle wygodny w użyciu jest to wynalazek. Ilość wkrętów do płyt kartonowo gipsowych musi być duża, ponieważ płyty te charakteryzują się dość dużą powierzchnię więc aby całość się mocno trzymała, nie można oszczędzać na ilości wkrętów, bo to odbije się negatywnie na efekcie takiej pracy. Kolejną ich zaletą jest to, że można je wkręcić tak głęboko w powierzchnię płyty, że ściana stanie się idealnie gładka, a obecność wkręta można ukryć pod farbą lub tapetą.