Karma bezzbożowa dla kota

 

Żywienie kotów ma duże znaczenie dla ich stanu fizycznego. Małe kocięta, kiedy skończą pić mleko matki, powinny dostawać specjalną karmę dla juniorów, gdyż są to małe kawałki mięsa, które jest w stanie pogryźć mały kotek. 

Dla jakich kotów jest karma bezzbożowa?

karmy bezzbożowe dla kotówMałe kocięta potrzebują zwiększonej dawki wapnia, aby ich kości mogły rosnąć, oraz fosforu. Odpowiednio dobrane składniki w karmie dla małych kotów, pozwoli im zdrowo rosnąć i cieszyć się nieograniczoną zabawą z rodzeństwem. Dla dorosłych kotów są inne karmy, które są dopasowane do wieku i aktywności zwierząt. Karmy bezzbożowe dla kotów, to kompozycja idealnie dobranych mięsnych i warzywnych składników, które dostarczają milusińskim dziennej dawki energii i witamin bez zawartości glutenu. Koty tak samo jak ludzie, mają uczulenia i nie tolerują pewnych składników w pożywieniu. Bezzbożowe karmy są przeznaczone dla dorosłych kotów, które mają delikatne żołądki i reagują wymiotami, lub biegunkami po klasycznej karmie dla zwierząt. Możemy ją kupić w dobrych sklepach zoologicznych na wagę, albo w paczkach po pół kilo, lub kilogramowych. Mają one tyle samo witamin i składników mineralnych co zwykle jedzenie dla kotów, ale są bardziej delikatne. Koty powinno się karmić przynajmniej trzy razy dziennie, oraz zapewnić im stały dostęp do bieżącej wody. Suchą karmę możemy dawać kotu na przemian z mokrą, czyli z mięsnymi kawałkami z puszki, lub saszetki. Jeżeli nasz kot od zawsze jadł suchą karmę, to z pewnością bezzbożowa mu zasmakuje.

Karmienie kotów powinno być uzależnione od wagi, gdyż bardzo łatwo je przekarmić. To małe żarłoki, które mogłyby jeść bez końca. Cena karmy bez zbóż jest o około dwadzieścia procent wyższa niż jej klasyczny odpowiednik, ale z pewnością nasz kot będzie nam za nią wdzięczny.