Karta towaru niebezpiecznego

Jeśli jesteśmy zainteresowani tym w jaki sposób przewozi się potencjalnie niebezpieczne substancje to przede wszystkim musimy wiedzieć, iż liczy się kilka aspektów. Są to odpowiednie przygotowanie do przewozu, jednak przed tym należy mieć odpowiednio skomponowaną dokumentację, która trafi do naszego odbiorcy zanim produkt dotrze do ustalonego miejsca.

Opis produktu niebezpiecznego dla odbiorcy

karty charakterystyk substancji niebezpiecznychGdy prowadzimy dystrybucję produktów niebezpiecznych dla środowiska oraz człowieka musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż niezbędne są wszystkie czynności przygotowujące do transportu. Sam transport musi być sprawdzony tuż przed wyjazdem, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń produktu w trakcie jazdy. Dodatkowo ważne są karty charakterystyk substancji niebezpiecznych, które dostarczamy do odbiorcy maksymalnie w dniu odbioru listownie bądź przez pocztę elektroniczną. Dlaczego tak ważna jest ta dokumentacja? Ponieważ bez niej nasz odbiorca nie będzie mógł przyjąć towaru, a my będziemy zmuszeni do transportu powrotnego. W takiej karcie zawiera się informacje dotyczące fizykochemicznych właściwości produktu, ewentualnych zagrożeń wynikających z wycieku lub innej sytuacji awaryjnej, jak również sposoby reagowania w kryzysowej sytuacji. Dzięki temu minimalizuje się zagrożenie bezpieczeństwa człowieka oraz środowiska. Pamiętać jednak należy, iż takie dokumenty w każdym kraju mogą być nieco innego, dlatego trzeba na to uważać.

Sam transport substancji niebezpiecznej musi być odpowiednio udokumentowany. Dlatego tak ważnym aspektem jest wystawienie karty charakterystyki danego towaru przez specjalistę. Dodatkowo bez niej sam przewóz może być unieważniony, przez co warto mieć przygotowany dokument wcześniej, co pomoże nam usprawnić różne procesy.