Kurs ustawienia systemowe dla terapeutów

Od kilku lat metoda Hellingera cieszy się dość ogromną popularnością. Wielu z klientów decyduje się na tę metodę psychologicznego pojednania. Dlatego wiele terapeutów wprowadza metody Hellingera do swoich gabinetów. 

Jak prawidłowo przeprowadzić kurs? Jak wygląda szkolenie? Na te pytania odpowiemy, w poniższym artykule. 

Czym jest metoda Hellingera? 

jak prowadzić ustawienia systemowe - kursTo jedna z najkrótszych form terapii. Jej trwanie ogranicza się do pojedynczej sesji. Na pojedynczym spotkaniu omawiany jest jeden problem. Na jak prowadzić ustawienia systemowe – kurs podkreślamy, że metoda jest formą terapii grupowej. W niektórych przypadkach sesja jest formą terapii indywidualnej. W tym przypadku za grupę angażuje się rekwizyty w postaci np. lalek. Z jak prowadzić ustawienia systemowe – kurs dowiesz się, jakie rekwizyty można stosować. Celem terapii jest osiągnięcie osobistego pojednania z członkami rodziny, pracownikami albo obecną sytuacją życiową. Uczestnicy dążą do szacunku, hołdu oraz przeprosin. 

Jak przebiega kurs ustawień systemowych? 

W zależność od wyboru prowadzenia terapii indywidualnej oraz grupowej szkolenie może się różnić. Profesjonalne zajęcia jak prowadzić ustawienia systemowe – kurs dla terapeutów mają charakter wykładów oraz warsztatu. Łączą w sobie praktykę oraz teorię. Pierwsze moduły kursu mają za zadanie przybliżyć pojęcia związane z metodą Hellingera. Jednym z takich pojęć jest „prawidłowy porządek”. Na jak prowadzić ustawienia systemowe – kurs wszelkie możliwe zaburzenia relacji. Kolejne wykłady uczą rozpoznawania dynamik w ustawieniach. Po przejściu przez wykłady będziesz miał możliwość prowadzenia części praktycznej. Z metod jak prowadzić ustawienia systemowe – kurs nauczysz się prawidłowo przeprowadzić praktykę. Będziesz prowadził swoje pierwsze sesje grupowe. Staniesz się osobistym przewodnikiem w terapii z użycie rekwizytów. 

Korzyści z posiadania certyfikatu są naprawdę korzystne. Pierwszym z nich jest nauka nowego systemy terapeutycznego, który można wprowadzić w gabinecie. Nauka to dobry moment na rozwój osobisty. Dzięki szkoleniu jak prowadzić ustawienia systemowe – kurs przeprowadzić terapię indywidualną na sobie. Rozwiążesz problemy w relacjach, nauczysz się aktu pojednania oraz wzmocnisz szacunek u siebie i innych.