Leasing konsumencki pojazdów

 

W obecnych czasach, istnieją różne możliwości kredytowania pojazdów, zarówno osobowych, dostawczych, jak również ciężarowych. Każdy pojazd, który zostaje leasingowany lub kredytowany, jest zarejestrowany na leasingodawcę, niemniej jednak po upływie terminu leasingowania, każdy użytkownik może wykupić pojazd za odgórnie ustaloną kwotę.

Udzielanie leasingu na pojazdy

konsumencki leasing samochodów katowiceTakiego rodzaju forma leasingowania pojazdów jest ostatnimi czasy coraz bardziej powszechna oraz uznawana, oraz dotyczy ona uiszczenia opłaty początkowej, jak również comiesięcznej raty za użytkowanie pojazdu. W etapie końcowym, możemy wykupić pojazd, jak również odsprzedać go leasingodawcy, w zależności od tego, czy dany pojazd użytkowany przez nas, w ciągu dalszym będzie nam służył. Konsumencki leasing samochodów Katowice, jest to forma kredytowania pojazdu, nieco różniąca się od tradycyjnego kredytu, który nie uwzględnia wykupu końcowego pojazdu, lub też zrzeknięcia się do nabycia własnościowego pojazdu. Przy kredycie na samochód, ten pojazd jest zarejestrowany na nas, niemniej jednak zobowiązani jesteśmy spłacić go w comiesięcznych ratach przez pewien okres uwzględniony w umowie, jak również nie jesteśmy upoważnieni do wykupu końcowego, lub też rezygnacji z użytkowania pojazdu. W przypadku leasingu natomiast, pojazd ten zostaje zarejestrowany na firmę, która udziela nam leasingu, a forma spłacania wygląda podobnie jak w przypadku kredytu.

Niemniej jednak przy leasingowaniu pojazdu, możemy wykupić go od leasingodawcy, po upływie terminu umowy leasingu, oraz nabyć ten pojazd na własność, jeśli tylko taką podejmiemy decyzję. Jeśli po upływie leasingu nie będziemy w stanie dokonać wykupu, lub też nie będzie to konieczne, możemy oddać pojazd z powrotem do leasingodawcy.