Meble do ogrodu z rattanu

Wiosna i lato to czas, gdy chcemy jak najwięcej korzystać z aury. Często nawet te deszczowe dni pozwalają na odpoczynek na świeżym powietrzu. Jeśli dysponujemy tarasem, balkonem lub jeszcze lepiej ogrodem, nawet deszcz nie stanie na przeszkodzie, żeby czerpać z przyjemnej temperatury i świeżego wilgotnego powietrza. 

Meble ogrodowe z rattanu na każdą pogodę

meble ogrodowe rattanoweAby móc korzystać z pogody także w te brzydsze dni, wystarczy odpowiednio wyposażyć swój ogród czy taras. Możemy zaopatrzyć się w solidny stojący parasol o dużej średnicy, altankę czy markizę, które uchronią nas przed deszczem. Podstawą są jednak dobrze dobrane meble. Jeśli nie chcemy mieć z nimi kłopotów, gdy nieco popada, idealnym rozwiązaniem będą meble ogrodowe rattanowe. Rattan to materiał elastyczny i dość miękki. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania poduszek na takich meblach. Będzie nam wygodnie także bez nich. Z pewnością nie będą gniotły nas w plecy. Meble z rattanu kupimy w różnych kolorach. Najwięcej na rynku jest tych w odcieniach brązu od ciemnego po bardzo jasny. Najważniejszą jednak cechą rattanu jest odporność na wilgoć. Jak folia nie wchłania on kropel deszczu czy wylanego soku. Wystarczy przetrzeć mebel ściereczką, aby go osuszyć. Żadne płyny nie pozostawiają na nim także plam. To idealne rozwiązanie, jeśli w naszym ogrodzie często bawią się dzieci. Rattan to bardzo trwały na uszkodzenia mechaniczne materiał. Podstawa mebli rattanowych zwykle wykonana jest z metalu, co zapewnia im wieloletnią trwałość.

Meble rattanowe do ogrodu, na taras czy balkon to świetne rozwiązanie, jeśli lubimy cieszyć się pogodą także w czasie deszczu. Nie zamakają, nie pozostają na nich plamy, wystarczy przetrzeć je ściereczką czy ręcznikiem, aby osuszyć. Są też wytrzymałe i sprawdzą się, gdy mamy dzieci.