Mleczko do uszczelniania opon

 

Jazdą na rowerze fascynuje się mnóstwo osób. Wielu cyklistów inwestując w konkretny sprzęt decyduje się na odbywanie bardzo długich rowerowych wypraw. Trzeba jednak zaznaczyć, że na drodze czyhać mogą różne zagrożenia i mogą nieprzewidziane sytuacje. Jedną z nich może być przykładowo złapanie „gumy”. Niekoniecznie w takich sytuacjach koniecznością jest wymiana ogumienia. 

Sprawdzone mleczka uszczelniające

mleko uszczelniająceNie da się ukryć, że bardzo łatwo dochodzić może do tego, że złapiemy gumę jeżdżąc rowerem w dalekiej trasie. Mamy mnóstwo możliwości jeśli chodzi o rozwiązanie takiego problemu. Z reguły jest tak, że decydujemy się po prostu na zastosowanie nowej opony czy dętki. Niemniej jednak będąc w trasie często nie jesteśmy w stanie takiej nowej dętki założyć. Wówczas świetnym rozwiązaniem może być mleko uszczelniające. Takie mleczka to preparaty tworzone na bazie lateksu. Dostępne są też wersje tworzone z innych substancji. Mleczka do uszczelniania wtryskiwane są do wnętrza opony i wówczas dochodzi do wypełnienia dziur, które w takim ogumieniu powstały. Największą skuteczność takie mleczko prezentuje wówczas gdy mamy do czynienia z dziurą o małej średnicy. Najskuteczniej mleczko wypełnia dziury o średnicy nie przekraczającej 3mm. Na jedno użycie w przypadku przedziurawienia dętki zużywa się najczęściej 50-60ml. Taka ilość jest nam w stanie zagwarantować, że dziura zostanie skutecznie załatana od środka.

Na dzień dzisiejszy wielu rowerzystów nie wyjeżdża w trasę bez odpowiedniego mleczka do łatania dziur w ogumieniu. Opakowanie takiego mleczka zajmują bardzo mało miejsca. W związku z tym łatwo zmieścić się mogą w różnych sakwach przymocowanych do ramy roweru. Natomiast kupno tego mleczka jest również prostą sprawą bo znajdziemy go w każdym sklepie rowerowym.