Mleko modyfikowane na kolki

Dzieci rodzą się już z umiejętnością ssania, ponieważ przez wiele miesięcy ćwiczyły tą umiejętność w brzuszku mamy. Dlatego też większość maluchów nie ma problemów z piciem mleka z piersi mamy. Jednak bywają sytuacje, kiedy mama nie może tak karmić.

Jakim mlekiem karmić maluchy mające kolki?

mleko na kolkiNiewątpliwie najlepszym pokarmem dla dziecka od urodzenie aż do szóstego miesiąca życia jest mleko mamy. Jest ono idealnie dobrane pod względem proporcji składników, które zmieniają się w trakcie karmienia. Większość mam decyduje się na takie karmienie malucha, ale bywają sytuacje, kiedy jest to niemożliwe. Wtedy jedyną możliwością jest podawanie dziecku mleka modyfikowanego, które co prawda nigdy nie zastąpi naturalnego mleka, ale z pewnością będzie dostarczało dziecku niezbędnym mikro i makro elementów. Wśród dzieci karmionych takim mlekiem, sporo z nich doświadcza bolesnych kolek, które pojawiają się niedługo po spożyciu mleka. Może to wynikać z niewłaściwego sposobu picia lub też składu mleka, które powoduje takie dolegliwości. Na takie problemy najlepsze będzie mleko na kolki, które ma specjalnie opracowany skład. Badania dowodzą, że takie mleko w znacznym stopniu zmniejsza częstotliwość pojawiania się kolek, a nawet całkowicie likwiduje ten problem. Można je przygotowywać w taki sam sposób jak pozostałe mleka modyfikowane, czyli rozpuszczając w wodzie. Na opakowaniu znajdziemy informacje na temat dawkowania i częstotliwości podawania, zatem każda mama sobie poradzi z tym zadaniem.

Dla dzieci z dokuczliwymi kolkami takie mleko może być ratunkiem, ponieważ skutecznie wpływa na procesy trawienne. Przeważnie można je kupić w sklepach z artykułami żywnościowymi dla dzieci lub w niektórych drogeriach w cenie zbliżonej do klasycznych mlek.