Modele pociągów w skali H0

Każde dziecko lubi się bawić, bo to jest dla niego rozrywka i sposób na poznawanie świata. Od rodziców zależy czym się będą bawiły, więc zabawki należy dobierać zgodnie z wiekiem dziecka. Dla maluchów powyżej piątego roku życia, świetna będzie kolejka.

Popularny model firmy Piko  

modele piko h0Jeżeli mamy dziecko płci męskiej, to z pewnością się ucieszy z kolejki napędzanej elektrycznie. Już nasi ojcowie się bawili kolejką, układając tory na dywanie. W dzisiejszych czasach modele Piko H0 są dużo bardziej nowoczesne i są ręcznie malowane. Skala H0 to wielkość jeden do osiemdziesięciu siedmiu, a wielkość na przykład lokomotywy spalinowej to dwieście osiemnaście milimetrów długości. Wszystkie produkty firmy Piko są wykonane niesamowicie starannie i wiernie odzwierciedlają oryginalne pojazdy. Zabawa taką kolejką dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń dzieciom, ale także ich rodzicom. Poza lokomotywami, dostaniemy też modele wagonów transportowych, pasażerskich i sypialnianych. Ruchome podwozia, oryginalne światła, a nawet napisy na bokach modeli. Firma Piko od wielu lat produkuje wysokiej jakości modele w różnych rozmiarach, które cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem. Możemy je nabyć w większości dobrych sklepów zabawkowych, albo w sklepach modelarskich. Najtańsze modele Piko kosztują około dwieście złotych, a najdroższe nawet około tysiąca złotych. Modele są przeznaczone dla starszych dzieci, powyżej piątego roku życia, gdyż zabawa kolejką wymaga korzystania ze źródła zasilania elektrycznego.

Jeżeli nabędziemy już kompletny zestaw taboru kolejowego, to potrzebne nam jeszcze będą tory, umożliwiające ułożenie trasy, po jakiej będą jeździły pociągi z wagonami. Nie są to tanie zabawki, ale prawdopodobnie będą służyły naszym dzieciom i wnukom.